Menu

Catering na imprezę rodzinną – wady i zalety

Organizowanie imprez dla rodziny w domu ma zupełnie inny wymiar niż kilka lat temu, kiedy kobiety dużo wcześniej przygotowywały wnętrze i potrawy na przyjęcie dużej liczby gości. Obecnie taka wizja odchodzi w niepamięć, ponieważ znacznie wygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firm cateringowych, których zadaniem jest przygotowanie i dostarczenie dań do klienta.

Dlaczego catering w domu to dobre wyjście?

Wybranie tego rozwiązania to ogromna oszczędność czasu. Firma zajmuje się sporządzeniem potraw, dowozem ich do klienta, a także bardzo często obsługą przyjęcia aż do jego zakończenia. Omija nas więc konieczność spędzenia wielu godzin w kuchni na przygotowaniu dań oraz potrzeba dopilnowania podawania kolejnych potraw, a także zmieniania sztućców i naczyń. Impreza rodzinna w domu ma zupełnie inny klimat niż w restauracji, ponieważ zapewnia większą swobodę i intymność podczas rozmów. Dodatkowo odchodzą koszty związane z wynajęciem sali oraz konieczność rezerwacji jej na długo przed planowanym terminem przyjęcia. Niewątpliwym plusem jest możliwość wyboru dań, jakie będą znajdować się w menu. Pieczona kaczka, siekany befsztyk czy tatar z łososia oferowany przez restaurację „Na Skrajnej” to wykwintne potrawy, których samodzielne przygotowanie wymagałoby dużej ilości czasu, a także odpowiednich umiejętności i predyspozycji. Menu jest dostępne na Naskrajnej.pl.

Kiedy catering nie będzie odpowiednim rozwiązaniem?

Zorganizowanie imprezy rodzinnej w domu wymaga całkiem dużego metrażu. Nawet przy niewielkiej liczbie zaproszonych gości, mała przestrzeń może przyczynić się do jakości przyjęcia oraz utrudnienia w podawaniu posiłków. Warto też wziąć pod uwagę, że firmy cateringowe rzadko zajmują się sprzątaniem po imprezie, dlatego pod tym względem dużo lepszym rozwiązaniem jest wybranie restauracji, w przypadku której ominie nas mycie naczyń i robienie porządków wewnątrz domu. Zaskakująco kształtują się także ceny, które są niewiele niższe niż przy organizacji przyjęcia w restauracji.

Categories:   Moda i uroda

Tags:  ,

Comments