Menu

Co zrobić z plastikowymi nakrętkami?

Nakrętki plastikowe zbiera prawie każdy. Codziennie bardzo duże ilości takich zakrętek trafia do śmietnika. Zamiast wyrzucać można przecież wykorzystać je w lepszy sposób. Wszytkie rodzaje zakrętek można zbierać, ponieważ potem i tak są one przerabiane na inne produkty. W większości instytucji publicznych często możemy znaleźć specjalne kartony, do których należy wrzucać zakrętki od butelek. Dzięki temu mamy szansę zrobić coś dobrego.

Do czego wykorzystuje się plastikowe nakrętki?

Nakrętki plastikowe można zbierać w celu przekazania ich potem na przykład osobom, które tego potrzebują. Pieniądze ze zbiórek zakrętek przeznaczane są miedzy innymi na sanatoria  lub rehabilitację. Zbieranie nakrętek jest bardzo popularną akcją społeczną, z której dochody są przekazywane na cele charytatywne. Każdy z nas pije napoje z butelek plastikowych. Po co je wyrzucać skoro można dołączyć się do akcji ich zbierania. Wystarczy w domu wygospodarować specjalne miejsce do gromadzenia nakretek a kiedy nazbieramy już większą ich ilość to wtedy można znieść je w miejsce, w którym prowadzona jet zbiórka. Dzięki temu przy małym zaangażowaniu mamy szansę zrobić dobry uczynek. Akcje zbierania nakrętek najczęściej organizowane są w celu zakupu wózka inwalidzkiego lub sfinansowania drogiego leczenia czy rehabilitacji. Takie inicjatywy mają wiele pozytywnych aspektów. Mogą nauczyć segregacji, która jest niezwykle ważna,  zmniejszają ilość odpadów znajdujących się na wysypiskach oraz ogólnie ograniczą zanieczyszczenia środowiska. W skupie za jeden kilogram nakrętek plastikowych płacą około 50 groszy. Nie jest to niestety zbyt wiele, ale jeśli w akcji zbierania bierze udział większa ilość ludzi to konkretny producent napojów może na przykład zdecydować, że po ubieraniu określonej ilości zakrętek przeznaczy jakąś kwotę na wybrany cel charytatywny.

Jak jeszcze inaczej wykorzystać nakrętki plastikowe?

Wystarczy odrobina wyobraźni, aby na pozór bezużyteczne rzeczy zamienić w ciekawa ozdobę do domu. Zdobienie nakrętek nie wymaga jakichś specjalnych umiejętności manualnych. Przyda się jednak trochę kreatywności, aby wyczarować coś niebanalnego ze zwykłych nakrętek, kapsli czy korków od wina. Można na przykład zrobić różnego rodzaju podkładki pod gorące napoje, dekoracje do mieszkania, naczynia ozdobne i wiele innych. Wszystko zależy tak naprawdę od naszej wyobraźni.

Categories:   Biznes i budownictwo

Comments