Menu

Czym charakteryzują się płatności automatyczne?

Automatic Payment, czyli płatności automatyczne to tego rodzaju płatności, które dokonywane są bez potrzeby wprowadzania danych karty płatniczej lub danych do autoryzacji przelewu za każdym razem gdy wykonujemy płatność. Zazwyczaj w ramach płatności automatycznych wyróżniamy dwa sposoby zlecania dyspozycji płatności: jednym kliknięciem lub płatność cykliczna.

Podstawowe wiadomości

Polacy coraz częściej korzystają z płatności automatycznych, na przykład za pomocą portalu bluemedia.pl, dzięki któremu można opłacać wszystkie rachunki, doładowywać telefon, czy kupować online. Zalet tego rodzaju płatności jest mnóstwo. Przede wszystkim zaś wyróżnia się zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Płatności automatyczne, jako praktycznie bezobsługowa forma płatności w formie cyklicznej polegają na tym, że klient musi zarejestrować się na danym portalu. Następnie, kiedy zbliża się kolejny termin płatności będzie o tym poinformowany, przy pomocy SMSa. Autoryzacji transakcji dokonuje za niego operator. Natomiast płatności dokonywane jednym kliknięciem wymagają każdorazowego potwierdzenia chęci uiszczenia płatności, w nieco uproszczonej formie. Wystarczy nacisnąć przycisk „zapłać” w sklepie internetowym, bądź za pomocą aplikacji mobilnej.

Popularność automatycznych płatności

Automatyczne płatności są bardzo popularne, ponieważ ludzie coraz bardziej cenią sobie czas wolny oraz wygodę. Jeśli więc mają możliwość, że przy pomocy telefonu komórkowego bądź Internetu opłacą rachunki za prąd, czy wodę i nie będą musieli więcej zawracać sobie tym głowy, to nie jest dziwne, że o wiele prędzej zdecydują się na takie rozwiązanie. Na dodatek, każda osoba, która decyduje się na to, by zrobić płatność automatyczna może mieć pewność co do bezpieczeństwa takich transakcji, gdyż zazwyczaj oferują je znane i cenione portale. Najlepszym na to dowodem jest serwis Blue Media, który odkąd się rozwija, to zyskuje coraz więcej nowych użytkowników, chcących polepszyć swoją codzienność.

Categories:   Nowe technologie

Tags:  , ,

Comments