Menu

Czym kierować się wybierając śrutownice i szlifierki do betonu?

Tego typu narzędzia są coraz częściej kupowane. Jest to rzecz jasna spowodowane tym, że mają one wiele zalet i umożliwiają profesjonalne wykonywanie rozmaitych czynności. Czym kierować się wybierając szlifierki i śrutownice do betonu? O tym wszystkim przekonacie się czytając dzisiejszy wpis.

Rozpocznijmy od śrutownic. O czym pamiętać wybierając takie elementy? Warto wiedzieć, że na rynku znajdują się różne śrutownice do betonu. Różnią się one gabarytami, mocą, zakresem działania, materiałem (z którego zostały wykonane) czy napędem. Trzeba podkreślić, że różne jest również ich zastosowanie. Obecnie produkowane śrutownice do betonu służą między innymi do czyszczenia oraz przygotowywania powierzchni przed malowaniem czy wylewaniem powłok żywicy. Znajdują zastosowanie również w aspekcie kładzenia płytek. To jednak nie wszystko. Trzeba zaznaczyć, że stosuje się je również do usuwania starych powłok czy gumy z pasów startowych lotnisk. Jakie są inne czynności wykonywane przy użyciu takich urządzeń? Trzeba tutaj wspomnieć o usuwaniu starych oznakowań z dróg, posadzek przemysłowych czy autostrad. Niektórzy ludzie używają śrutownice do betonu także do przywracania chropowatości powierzchniom dróg. Przed wyborem trzeba zatem zastanowić się nie tylko nad pożądanymi parametrami (które będą optymalne do konkretnego zadania(, ale także nad konkretnym zastosowaniu tych maszyn. Wtedy wybrane śrutownice do betonu będą świetnie się sprawdzały.

Szlifierka do betonu służy zaś do szlifowania twardych materiałów betonowych, a także licowych. Jakie jest inne zastosowania tego typu elementów? Szlifierka do betonu jest wykorzystywana też przy wykańczaniu fasad z betonu licowego oraz zdejmowaniu różnych wierzchnich warstw. Czym kierować się wybierając takie elementy? Warto zaznaczyć, że szlifierka do betonu ma takie parametry jak prędkość obrotowa, moc oraz wysokość tarczy. Decydując się na elementy z tej kategorii trzeba również zwrócić uwagę na funkcje dodatkowe. Niektórzy oferują bowiem takie aspekty jak podświetlenie LED czy mechanizmy odsysające. Coraz popularniejsze w naszym kraju są tak zwane groszkowniki. To szlifierka do betonu, która służy do realizowania pasów antypoślizgowych na schodach.

Categories:   Biznes i budownictwo

Tags:  , ,

Comments