Menu

Czym jest tak naprawdę dom ekologiczny

Może nie dla każdego z Was podczas budowy domu ważna jest ekologia, nie bierzecie jej nawet pod uwagę . Skupiamy się za to na zupełnie innych rzeczach  które są dla nas przecież najważniejsze podczas budowy domu, są nimi  całkowite koszta  inwestycji, szybkość budowy domu  czy koszty późniejszej eksploatacji.

Chcemy wiedzieć jak to będzie wyglądało i tylko w to się zagłębiamy , a zapominamy o ekologii która jest także ważna. Ale jeśli by tak zagłębić się w ten temat warto nad tym się zastanowić . Warto się postarać, by nowo wznoszony dom jak najmniej szkodził otoczeniu.

Dobrym sposobem jest dbałość o to, by dom zużywał jak najmniej energii. Takie  właśnie warunki spełniają domy ekologiczne. Jest to dom można powiedzieć wykonany nie tylko z dbałością o ekologię jak i środowisko ale także dom energooszczędny , który jest dobrze ocieplony, szczelny i z zamontowanym bardzo dobrej jakości systemem wentylacyjnym , a także  nowoczesnymi urządzeniami grzewczymi. Taki dom jest przyjazny dla środowiska i spełnia  wszelkie normy które o tym świadczą.  Do budowy domów ekologicznych wykorzystywane jest drewno z certyfikowanych źródeł, a także jako źródło  izolacji wełna mineralna.

Wszystko wykonane jest w 100% z naturalnych produktów. Jako źródło ciepła wykorzystuje się energię pozyskaną z promieni słonecznych  oraz ciepło emitowane przez mieszkańców bądź urządzenia znajdujące się w domu, a to z kolei  przekłada się na bardzo niskie koszty eksploatacji. Wszystkie detale , takie jak łuki czy skośne konstrukcje są niwelowane , raczej w takim domu stawia się na prostotę . Jeśli zaś chodzi o instalacje cieplne wody oraz ogrzewania   w domach ekologicznych są wykonane tak by w sposób radykalny  ograniczyć straty energetyczne .

Tak samo sprawa wygląda w przypadku okien , które są zaprojektowane w taki sposób aby ograniczyć  ucieczkę ciepła z wnętrza , stosowane są wtedy także takie zabezpieczenia jak rolety czy okiennice . Takie domy są rewelacyjnym rozwiązaniem i cieszą się ogromnym zainteresowaniem , budowa takiego domu to inwestycja na długie lata , która z pewnością zwróci się nam .

Categories:   Dom i ogród

Tags:  , ,

Comments