Menu

Czym pokryć dach tarasu?

Szczelność, odporność na uszkodzenia i zmienne warunki atmosferyczne oraz estetyka dopasowana do wyglądu nieruchomości to cechy, jakimi powinno wyróżniać się zadaszenie tarasu. Rozwiązań materiałowych jest bardzo dużo, szczególnie dziś, gdy stawiamy na różnorodność i spełnienie oczekiwań nawet najbardziej wymagających inwestorów. Czym najlepiej pokryć dach tarasu?

Trwały dach

W części domów można spotkać dachy wybudowane z elementów konstrukcyjnych już na etapie wnoszenia budynków. Były zaprojektowane wcześniej, dlatego też dobór odpowiedniego pokrycia dachowego nie będzie problematyczny. Można zastosować zarówno klasyczne rozwiązania, takie jak papa termozgrzewalna, dachówka czy blacha, czyli wszystko to, co wykorzystujemy przy pokrywaniu dachu budynku. W tym przypadku nie musimy zwracać uwagi na przepuszczalność promieni słonecznych, gdyż dach wykonany jest ze stałych elementów, dlatego stawiamy jedynie na estetykę i trwałość.

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda, gdy chcemy dopiero stworzyć zadaszenie. Wówczas należy rozważyć wybór odpowiednich materiałów, które osłonią nas nie tylko przed padającym deszczem, ale także nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Sprawdzą się więc materiały takie jak poliwęglan komorowy. Przepuszcza światło, dzięki czemu w salonie zlokalizowanym przy tarasie nie będzie zbyt ciemno. To również bardzo istotny szczegół, dlatego w projektowaniu zadaszenia lepiej poradzić się architekta. W sfinansowaniu dodatkowych kosztów konsultacji pomoże kredyt gotówkowy.

Rozwiązania pośrednie

Nie zawsze jednak chcemy lub możemy stworzyć stałe zadaszenie tarasu. Istnieją na szczęście rozwiązania pozwalające wypracować swoisty kompromis. Jednym z nich jest rozkładana markiza, montowana bezpośrednio do ścian budynku. Dziś z łatwością dopasujecie wygląd markizy do waszych preferencji estetycznych, a także uwarunkowań technicznych nieruchomości. Nie jest również problemem składanie i rozkładanie markizy, gdyż nowoczesne mechanizmy obsługiwane mogą być zarówno manualnie, jak i z zastosowaniem automatyki, w której zakupie skorzystajcie z pomocy kredytu gotówkowego.

Markiza ma jeszcze tę zaletę, że możecie ją złożyć na sezon zimowy, unikając tym samym konieczności zrzucania śniegu z dachu, co będzie miało miejsce w przypadku konstrukcji o charakterze stałym. Co więcej, gdy ilość światła słonecznego nie jest wystarczająca i w salonie robi się ciemno, markizę można łatwo wyregulować, a tym samym rozświetlić pomieszczenia przylegające do tarasu.

Categories:   Dom i ogród

Tags:  , ,

Comments