Menu

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest dzisiaj lubianym zabiegiem medycyny estetycznej. Korzystają z niego masowo kobiety też również i mężczyźni. Mimo tego że sam zabieg można wliczyć jako kuracja nadmiernego owłosienia to jest on szczególnie szeroko pomocny jako droga do posiadania cudownie gładkiej skóry. Toteż należałoby poznać się z niektórymi faktami i mitami dotyczącymi depilacji laserowej.

Skuteczność depilacji laserowej

  Jest to chyba najbardziej dyskusyjny temat depilacji przy użyciu lasera. Przyczyna jest oczywista: salony chwali swoje lasery jako wysoce stabilne. Przeglądając Internet lub oglądając reklamy napotykamy mnóstwo haseł o skuteczności i trwałości depilacji wykonywanych w danym gabinecie. Ale zapewne dostrzeżemy że nader często pojawiają się dwie określenia Vectus i Light Scheer oraz cała masa innych mniej renomowanych marek. Niestety ciężko to pisać bo rzadko coś takiego się zdarza ale współcześnie w Polsce (oraz na świecie) tylko te dwie technologie zagwarantują pełną skuteczność depilacji przy użyciu lasera. Alternatywne lasery oczywiście też mogą skutecznie depilować i dawać nadzieję usunięcie zbędnego owłosienia jednakże ich skuteczność nie jest potwierdzona tak licznymi badaniami i dowodami jak pokazanej dwójki. Z czego bierze się ich dominacja? Te dwa urządzenia są pierwsze w swoim rodzaju. Light Scheer był pierwszym w kosmetologii laserem diodowym do depilacji, każde inne lasery diodowe to pomimo tego próby zaprojektowania czegoś podobnego. Warto wtrącić że diodę do depilacji opracowała i opatentowała firma Palomar, który patent został odkupiony przez firmę Lumenis, producenta Light Scheer. A należy o ty nadmienić dlatego że laser Vectus jest już osobiście dziełem firmy Palomar który jest polepszoną wersją wcześniej wspomnianego lasera. Laser do depilacji Vectus jest obecnie uznawany za wysoce skuteczny i akceptowalny w wielu renomowanych salonach i klinikach na całym świecie.

Trwałość depilacji laserowej

  Trwałość tz. uzyskiwane efekty w czasie są wyraźnie wynikiem skuteczności sesji epilacji. Ale zwróćmy uwagę na zjawisko że w krótkim cyklu czyli miesiąca czy dwóch efekt depilacji laserem lub technologią IPL będą takie same, w obu przypadkach włosy wypadną. Jednakże po dobrym laserze nie odrosną, a po IPL tak. Depilacja laserem bazuje na rozbijaniu cebulek włosów z których już nic nie wyrośnie, ale nasze organizmy poddają się stałej przebudowie, każda komórka w ciele zostaje zastąpiona z konkretną częstotliwością, dlatego choć się piszę że jest to trwały zabieg to niemniej jednak jest to ograniczone w czasie. W okresie ok. 2 lat po przeprowadzeniu skutecznej serii zabiegów depilacji następuje powolny odrost pojedynczych włosów. Od czasu do czasu powinno się powtarzać serie zabiegów przypominających aby utrzymywać stały efekt braku owłosienia.

Ból w czasie depilacji laserowej

  Chociaż różne osoby w inny rodzaj czują ból i mają odmienne progi czułości to faktem jest że depilacja jest bolesny, chociaż skóra w niektórych obszarach jest bardziej delikatna a w niektórych bardziej odporna na ból. Nastawiając się do zabiegu depilacji laserowej należy się nastawić na ten fakt, jednakże nie można popadać w skrajność – to nie jest ból który sprawi że uciekniemy z gabinetu. Ogromna cześć kobiet zagryzie zęby i nie pokaże oznak bólu, niektórzy dość będą cierpieć. Ale zapewne również słyszeliśmy lub czytaliśmy w reklamach o bezbolesnej depilacji laserowej. Niestety ale są to sztuczki marketingowe lub co gorsza oszukane lasery. W ostatnim czasie idealnym laserem do depilacji jest Vectus Amerykańskiej firmy Palomar i chociaż że zabiegi nim reklamowane są określane czasem jako bezbolesne ponieważ ma 3 stopiony poziom chłodzenia to uwierzcie jest to jednak pokaźny ból. W ewentualności gdy nie mamy żadnych objawów w czasie zabiegu to trzeba się pomyśleć czy instrument jest sprawne, bądź czy nie jest stosowana nadto mała energia zabiegu. Przemyślmy dodatkowo to że inicjujące zabiegi będą w najwyższym stopniu bolesne a kolejne co raz to mniej, a przy końcowym możemy czuć już jednakże lekkie ciepło. Przyczyna jest normalny, na początku włosów mamy najwięcej, w czasie serii usuwania owłosienia zaczyna ich ubywać wskutek tego energia lasera zostaje rozproszona.

Bezpieczeństwo depilacji laserowej

  Bezpieczeństwo zabiegu to szczególny wymiar w medycynie estetycznej i kosmetologii. Lasery kojarzą się każdemu z cieniutką wiązką światła która umie wszystko przekroić. Na dodatek lasery używane w medycynie błędnie stosowane potrafią wyrządzić dużo nieszczęść. Wpływ mają tutaj dwa elementy: operator i urządzenie. Osoba obsługująca dane urządzenie medyczne musi dysponować wiedzę i doświadczenie, co więcej urządzenie musi być bezpieczne i adekwatnie zaprojektowane. Niebezpieczeństwo depilacji laserowej bazuje szczególnie z tym że możemy zastosować za dużą dawkę energii która poparzy obszar zabiegowy. Odpowiedni laser do depilacji umie jednym strzałem spalić kartkę papieru pomalowaną na czarno, dlatego może w dodatku wyrządzić wielką szkodę na skórze człowieka. Pojawia się tu pomysł ażeby w takim wypadku nie wprowadzać dużej mocy w trakcie zabiegu aby był on bezpieczny. Ale z innej strony niższa moc to mniejsza skuteczność. I tutaj dochodzimy do morału że zabiegi trzeba robić dużą mocą ale jednocześnie taką aby nie wyrządzić nieszczęść skórze. Nie jest to bezproblemowe i jedynie lasery pewnych producentów mogą konkretnie dozować energię. Głównie tutaj owocny jest receptor który można przyłożyć do cery i rozpoznać niezbędną moc do wykonania skutecznego zabiegu depilacji laserowej. Taki czujnik nazywa się Skintel i ma go w ofercie jedynie laser Vectus. Jak widać tylko najlepsi producenci podchodzą do przedmiotu bezpieczeństwa w wartościowy sposób.

Koszty depilacji laserowej

  Laserowe usuwanie owłosienia nie należy do tanich zabiegów. Ceny są zróżnicowane w zależności od powierzchni partii ciała którą zamierzamy poddać depilacji przy użyciu lasera. Cena wynika z tego że ceny laserów są nadzwyczaj ogromne i dla słynnych producentów wynoszą 200-400 tyś. zł, co odzwierciedla się w cenie zabiegu. Natomiast nie można patrzeć tylko na cenę, albowiem wygoda którą można uzyskać dysponując cały czas gładkie ciało nie można ocenić.

Categories:   Moda i uroda

Tags:  , ,

Comments