Menu

Deszczownica w łazience – pomysł na nowoczesne urządzenie wnętrza

Deszczownica, często nazywana jest również deszczownią. Nazwa ta dotyczy elementu prysznica, dzięki któremu w wybranej przez siebie chwili możemy cieszyć się delikatną oraz bardzo przyjemną kąpielą. Dodatkowo każda nowoczesna deszczownica, może nie tylko służyć do odbycia przyjemnej i relaksującej kąpieli, ale równocześnie cechuje się kilkoma programami dzięki którym można podświetlać wodę. W jaki sposób wybrać deszczownicę do swojej łazienki?

Czym jest deszczownica?

Deszczownicą nazywamy element, który można zamontować niemalże w każdym prysznicu. Jeżeli chcemy czynność tę przeprowadzić w prosty sposób, wystarczy wybór głowicy prysznicowej, którą następnie podłączamy do baterii w miejscu klasycznej słuchawki. Dzięki temu będzie umocowana do panelu prysznicowego i połączona z wężem.

Deszczownicę wybieramy nie tylko w celu komfortowej i przyjemnej kąpieli, ale również wówczas gdy zależy nam na nowoczesnym i innowacyjnym wyglądzie prysznica i całej łazienki. W takim przypadku jeśli oczekujemy perfekcyjnego wyglądu, należy zdecydować na montaż deszczownicy podtynkowej. Wyróżnia się ona posiadaniem sztywnej rury zamiast węża. Całość mocuje się do ściany.

Oczywiście na rynku mamy ogromną ilość różnorodnych deszczownic, co sprawia, że możemy zdecydować się również na deszczownice sufitowe. Jak sama nazwa wskazuje są one przeznaczone do zabudowy w suficie podwieszanym. Pamiętać jednak należy, że tego typu rozwiązanie wymaga specjalnej instalacji wodnej i jej doprowadzenia pod strop, co sprawia, że musimy pomyśleć o tym szybciej.

Deszczownica w łazience z całą pewnością uprzyjemni nam poranną czy też wieczorną toaletę. Delikatna kąpiel to nie wszystko, ponieważ ten element zapewni nam również wyjątkowy wystrój łazienki.

Jak wybrać deszczownicę?

Wybierając deszczownicę musimy mieć na uwadze wariant montażu. Kupując deszczownicę podtynkową niezbędna staje się również bateria podtynkowa z przełącznikiem strumienia wody. Oczywiście można również zainwestować w deszczownicę w formie prysznica, co jest chyba najprostszym i zarazem najtańszym rozwiązaniem.

Wybierając deszczownicę pamiętamy również, jaką przestrzeń w łazience mamy do dyspozycji. Kiedy pomieszczenie jest duże można wybrać model o średnicy nawet 60 cm. Z kolei jeśli łazienka jest niewielka sprawdzą się deszczownice, których średnica nie przekracza 20 cm.

Najbardziej wymagający klienci, oprócz standardowych modeli deszczownic, mają również do dyspozycji deszczownicę z panelem sterującym i wbudowanym efektownym oświetleniem.

Duży wybór deszczownic znajdziesz na tanialazienka.com.

Categories:   Dom i ogród

Comments