Menu

Dlaczego pożyczki przez Internet są źle postrzegane przez ludzi?

Pożyczki przez Internet mają zarówno swoich zagorzałych zwolenników, jak i przeciwników. Skąd wzięła się zła sława tych wygodnych i prostych do uzyskania produktów finansowych?

Ludzie tworzą opinie

Zwykle negatywnie na temat szybkich pożyczek pozabankowych wypowiadają się osoby, które miały problem z ich spłatą. Głównie ze względu na niedoszacowanie swoich możliwości finansowych do zaciągniętego zobowiązania. Wiele osób podchodzi do spraw finansowych dość nierozsądnie. Uważają, że oferując pożyczkę, bank musi za wszelką cenę pójść im na rękę i poczeka, aż łaskawie będą mieli pieniądze na jej spłatę. Otóż drodzy Państwo tak nie jest. Podpisując umowę pożyczkową zobowiązujecie się do przestrzegania terminu spłaty. W przypadku pożyczek przez Internet oferowanych m.in. przez GetBucks (więcej na getbucks.com), termin spłaty wynosi 30 dni. Jeżeli po tym czasie pieniądze nie trafią na konto firmy pożyczkowej, rozpoczyna się proces egzekwowania należności. Instytucje finansowe nie są organizacjami charytatywnymi. Nie rozdają pieniędzy na prawo i lewo każdemu, kto potrzebuje środków. Wychodzą naprzeciw potrzebom klientów oferując bardzo korzystne warunki. Niestety, nie każdy umie z tego właściwie skorzystać. Osoby, które negatywnie wypowiadają się na temat parabanków twierdząc, że naciągają one ludzi i naliczają duże odsetki, po prostu nie rozumieją mechanizmów rządzących rynkiem finansowym i nigdy nie powinny decydować się na zaciąganie zobowiązań w żadnych tego typu instytucjach.

Problemy ze spłatą pożyczki

Zazwyczaj, gdy pojawiają się problemy ze spłatą pożyczki wpadamy w panikę. Zaczynamy unikać przedstawicieli firmy pożyczkowej. Nie tędy droga. Tam również pracują ludzie, którzy są w stanie zrozumieć trudną sytuację. Z wieloma doradcami można ustalić dogodne warunki spłaty, jeżeli nie jesteśmy w stanie terminowo spłacić zobowiązania. Wystarczy tylko rozsądnie do tego podejść, zaproponować swoje rozwiązanie, a z pewnością firma pozabankowa na nie przystanie. Grunt to zachować się odpowiedzialnie i przygotować się na poniesienie konsekwencji niemożności spłaty pożyczki w terminie.

Categories:   Biznes i budownictwo

Tags:  ,

Comments