Menu

Dlaczego VPS będzie lepszym wyborem niż hosting współdzielony?

Zarówno mniejsi, jak i więksi przedsiębiorcy decydują się w tej chwili na wykorzystanie dla firm VPS, czyli wirtualnych prywatnych serwerów. Te prywatne chmury stworzone są z myślą o wymagających użytkownikach, i mają dużą przewagę nad hostingami współdzielonymi. Wynika to z ich projektu.
Branża IT staje się coraz bardziej wymagająca i hosting współdzielony jeśli już – to sprawdza się tylko w małych przedsiębiorstwach. Tymczasem, większe firmy zdecydowane są na VPS, gdyż wiedzą, że to usprawni pracę w ich przedsiębiorstwie.

Zalety VPS

Najważniejszą zaletą VPS jest to, że niweluje on wszystkie braki, jakie ma hosting współdzielony. Nie ma w nim mowy o ograniczeniu uprawnień użytkownika, czy braku możliwości stworzenia własnego zestawu oprogramowania systemowego. Dzięki temu można uruchamiać bardziej skomplikowane aplikacje, co jest ważne z punktu widzenia na przykład większych przedsiębiorstw z branży IT. Nie ma żadnych zagrożeń związanych z podziałem pamięci na serwerze, czy z mocą obliczeniową procesora. Najwidoczniejszą różnicą jest brak odrębnych parametrów dla aplikacji i skryptów działających po stronie serwera. To pozwala na maksymalnie pełne zarządzanie systemem. Wybierając rozwiązania z tej dziedziny należy decydować się na sprawdzone firmy takie jak Bluer.pl co da pewność, iż  VPS będzie przygotowany wprost pod profil działalności naszego przedsiębiorstwa. Bluer słynie bowiem z zindywidualizowanych realizacji w zakresie serwerów dedykowanych.

Serwery przyszłościowe

Nie da się ukryć, że VPS, podobnie jak serwery dedykowane, to przyszłość w branży IT. Korzyści wynikające z posiadania tych serwerów sprawiają, że ograniczony hosting współdzielony powoli przestaje być brany pod uwagę. Serwery VPS to przyszłość co do jakiej pewne jest, że będą sprawdzać się w rozrastających przedsiębiorstwach. Co więcej, ich twórcy wdrażają coraz to nowe, innowacyjne opcje, sprawiając, że są to serwery bezkonkurencyjne. Serwery VPS i chmury obliczeniowe to przyszłość w szeroko pojętej teleinformatyce.

Categories:   Nowe technologie

Tags:  , ,

Comments