Menu

Domy drewniane i ceny jego budowy

Dla wielu z nas budowa domu to marzenie znacznie wykraczające poza budżet domowy. Budowa tradycyjnego domu murowanego to ogromny wydatek. Nie może sobie pozwolić na wysoki kredyt, który spłaca się latami. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się domy drewniane, których ceny są niższe od domów murowanych.

Różnica jest ogromna i porównywalna z mieszkaniami w bloku. Zależy w głównej mierze od metrażu na jaki się decydujemy. Na przykład za dom o powierzchni 70 m2 możemy zapłacić nawet 100 tysięcy, a za mniejszy o powierzchni 50 m2 ok. 80 tysięcy za stan surowy. Dlatego jest to realny wydatek dla przeciętnej, pracującej rodziny i doskonała alternatywa dla tych, którzy nie lubią blokowisk. Prywatność i własne podwórko to zalety, których nie da się przecenić.

Dlaczego cena domów drewnianych jest niższa?

Na cenę drewnianych domów składa się przede wszystkim technologia, która pozwala ukończyć budowę w bardzo krótkim czasie. Stosuje się tutaj technologię szkieletową, która umożliwia szybkie łączenie ze sobą specjalnych modułów. Cała budowa przebiega sprawnie i jest możliwa do wykonania nawet w trzy miesiące. Czas zależy głównie od metrażu, jest jednak nieporównywalny z czasem budowy tradycyjnego, murowanego domu. Dzięki technologii szkieletowej, która polega na obłożeniu ścian płytami kartonowo – gipsowymi, można zasiedlić budynek tuz po ukończeniu pracy. Nie musimy bowiem czekać na wyschnięcie zaprawy, co ma miejsce na tradycyjnej budowie. Dzięki szybkiemu terminowi wykonania usługa budowlana również jest tańsza, ponieważ nie angażuje pracowników na długie miesiące. Dzięki budowie na sucho, prace można prowadzić nawet zimą, dlatego odpada czas oczekiwania spowodowany porą roku. Przykłady wycenionych projektów i interesujących inspiracji znajdziesz m.in. tutaj: http://www.altbud-domy.pl/cennik-domow.

Domy drewniane a cena użytkowania

Dzięki zastosowanej technologii szkieletowej, nie tylko cena budowy domów drewnianych jest niższa. Użyta zostaje bowiem specjalna izolacja, która sprawia, że pomieszczenie doskonale trzyma temperaturę. To oznacza z kolei niższe koszty ogrzewania domu, a także komfort podczas upałów, ponieważ w środku utrzymuje się przyjemny chłód. Tą zaletę docenią zwłaszcza mieszkańcy kamienic na poddaszu lub bloków zbudowanych z płyt, gdzie temperatura latem dochodzi nawet do trzydziestu stopni. Poza tym zastosowane są tylko naturalne i ekologiczne surowce, które zapewniają optymalną wilgotność powietrza. Drewno posiada bowiem naturalną zdolność samoregulacji wilgotności. Dlatego drewniane domy to nie tylko niska cena ale również ekologia i zdrowie.

Categories:   Biznes i budownictwo

Tags:  , ,

Comments