Menu

Dzięki cyklinowaniu nie ma potrzeby wymiany starej drewnianej podłogi czy parkietu

W większości polskich domów spotkamy się z wyposażeniem z drewna. Może ono przybierać formę ciężkich, majestatycznych mebli, takich jak szafy i komody, jak też i drobniejszych rozwiązań – szafek nocnych, stolików kawowych i różnego rodzaju ozdób. Drewno z powodzeniem wykorzystuje się również do wykończenia mieszkań. Chociaż ten naturalny surowiec słynie ze swojej odporności na uszkodzenia, po pewnym czasie niestety będzie dało się zauważyć na nim pewne oznaki upływu czasu. Jak zaradzić zniszczeniom na drewnianych panelach?

Podłoga drewniana – sposoby dbania o naturalną nawierzchnię

Niektóre osoby bardzo starają się utrzymać panele w nienagannych stanie. W tym celu na podłodze rozkładają chodniczki, dywany, a przy codziennym użytkowaniu zwracają uwagę na to, żeby w żaden sposób nie uszkodzić nawierzchni. Oczywiście zabiegi pielęgnacyjne oraz np. nieprzesuwanie ciężkich przedmiotów można wliczyć w poczet działań, które zwiększają szansę na to, że podłoga dłużej będzie prezentować się atrakcyjnie. Nie istnieje jednak sprawdzony sposób na całkowite wyeliminowanie zniszczeń. Czy to oznacza, że podłogę drewnianą trzeba regularnie wymieniać? Na szczęście nie.

Wyroby z drewna nie należą do najtańszych, a podłogi stworzone z tego surowca mogą być szczególnie kosztowną inwestycją. Wymiana paneli za każdym razem, gdy pojawiają się na nich uszkodzenia, to niezbyt opłacalna taktyka. Z takimi problemami można radzić sobie w prostszy sposób – decydując się na cyklinowanie podłóg i parkietów.

Na czym polega profesjonalna usługa cyklinowania podłogi?

Dostrzegalne rysy i inne uszkodzenia powstają w wyniku naruszenia starego lakieru. Żeby się ich pozbyć, konieczne jest zeszlifowanie tej warstwy. W tym celu wykorzystuje się cykliniarkę. Urządzenie wyposażone jest w tarcze z papierem ściernym o różnym poziomie gradacji. Specjalista, na podstawie obserwacji i dzięki doświadczeniu dobiera odpowiedni papier do poziomu zaawansowania zniszczeń. To bardzo ważne, żeby dobrać odpowiedni sposób działania. Nie powinno się zeszlifowywać grubszej warstwy, niż jest to rzeczywiście potrzebne. Podłoga ma bowiem ograniczoną grubość, a cyklinowanie sprawia, że na tej grubości traci. Proces warto więc powtarzać nie częściej niż co kilka lat. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy planujemy pomalować panele – wtedy zawsze najpierw poleca się wykonać cyklinowanie.

Jak wybrać firmę, która zajmie się cyklinowaniem podłogi?

Skorzystanie z takiej usługi jest dużo tańsze i mniej problematyczne niż całkowita wymiana parkietu. Warto jednak pamiętać o tym, żeby to zadanie powierzyć specjalistom, którzy od dłuższego czasu istnieją na rynku. Pomoc w tym zakresie oferuje m.in. firma Parkieciarz Targówek. Oprócz doświadczenia zwróćmy uwagę na to, czy przedsiębiorstwo:

1. ma pozytywne opinie klientów

2. oferuje usługę bezpyłowego cyklinowania parkietu

Ta druga kwestia jest szczególnie ważna, jeśli nie chcemy borykać się z zanieczyszczeniami, zgromadzonymi w zakamarkach mieszkania.

Categories:   Dom i ogród

Comments