Menu

Fotowoltaika – nie płać rachunków za energię elektryczną

Wprowadzenie rozwiązania zmniejszającego rachunki za prąd znacznie podbuduje domowy budżet. Nawet dość proste rozwiązania mogą przyczynić się do dużych oszczędności. Wiele firm oferuje nowoczesne rozwiązania stworzone w celu oszczędzania prądu. Na samym początku trzeba zainwestować w sprzęt, ale jego koszt zwróci się po jakimś czasie. Proponowane rozwiązania są w pełni ekologiczne i wykorzystują odnawialne źródła energii, jakim są promienie słoneczne. Zaoszczędzone środki możemy wykorzystać na przyjemności lub odłożyć.

Jaka moc ogniw dla domu?

Zanim rozpoczniemy prace związane z instalacją fotowoltaiki musimy dokładnie rozplanować jej przebieg i umiejscowienie. Trzeba sprawdzić ekspozycję dachu względem słońca i możliwość występowania zacienień. Niesprzyjające warunki będą oznaczać konieczność wyboru większej mocy instalacji. Instalacja powinna pokrywać zapotrzebowanie domu. Zbyt mała moc będzie skutkowała niezaspokojeniem potrzeb całego domu. Za duża moc natomiast spowoduje utratę nadmiaru energii. Wybierając ilość i moc ogniw bierze się pod uwagę roczne zużycie energii elektrycznej. Pracownicy firmy www.amgroupsolar.com dokonają analizy rocznego zużycia i zaplanują ilość i rozmieszczenie paneli.

Zalety fotowoltaiki

To inwestycja na lata, która pozwoli nie płacić rachunków za energię elektryczną. Właściciele paneli nie będą musieli martwić się o podwyżki cen prądu, które wpływają na podwyższenie rachunków. Dzięki fotowoltaice można nie tylko oszczędzać, ale również zarabiać. Można bowiem zostać prosumentem, czyli producentem energii elektrycznej. Panele są doceniane przez zwolenników ekologii. Energia pochodzi bowiem z promieni słonecznych. Fotowoltaikę można zamontować na dachu lub w innym dobrze nasłonecznionym miejscu.

Koszt instalacji

Na samym początku trzeba ponieść koszty instalacji fotowoltaicznej. Koszty to po prostu inwestycja, która zwróci się w kolejnych latach i odbuduje domowy budżet. Potrzebne będą liczniki, kable i panele.

Wybór profesjonalnej firmy

Am Group Solar, to firma, która zajmuje się fotowoltaiką kompleksowo. Specjaliści dokonają analizy zapotrzebowania, które będzie odpowiednie dla konkretnego domu. Wybiorą również najlepsze materiały i zamontują je na miejscu u klienta. Pracownicy znajdą również najlepsze miejsce na zamontowanie instalacji, czyli najlepszy poziom nasłonecznienia. W razie jakichkolwiek wątpliwości można skonsultować swoje zapytania z pracownikami firmy, którzy udzielą profesjonalnych odpowiedzi.

Categories:   Dom i ogród

Comments