Menu

Idealna koszulka dla mężczyzny – jaką wybrać?

Najbardziej wygodne, najbardziej uniwersalne, nadające się dla każdego i na bardzo wiele okazji. Koszulki, t-shirty to elementy naszego ubioru, które cieszą się powodzeniem w każdym zakątku Kuli Ziemskiej. Gdyby spojrzeć nieco na ich historię, to odkryjemy, że początkowo mówiliśmy o nich jako o elemencie bielizny, aczkolwiek były to zamierzchłe czasy. Dzisiaj mówimy o koszulkach, o T-shirtach jako o elementach ubioru, ale nie tylko. Należy bowiem również wskazać na nie jako na pewien element, dzięki któremu możemy wyrazić siebie samego. Na pewno też mówiąc o tych produktach, należy podkreślić to, że można zetknąć się z ich różnymi rodzajami.

Rodzaje koszulek

Mówiąc o owych rodzajach koszulek, o ich podziale, przede wszystkim wskażemy na to, że mogą być kobiece, męskie oraz dziecięce. Sam krój ma znaczenie, ponieważ typowe męskie t-shirty zakrywają ramiona, ale nie wyróżniają się poza tym jakimś szczególnym kształtem – są proste. Mogą również być bez ramion i jest to element, który stał się popularny w ostatnich latach. W odniesieniu do kobiecych koszulek, wskażemy na to, że zasadniczo mogą one pełnić więcej funkcji, są elementem zakrywającym ramiona, są elementem podkreślającym talię, podkreślającym biust i tutaj należy wskazać na koszuli posiadające bardziej głęboki biust. W odniesieniu do koszulek dziecięcych, nie będziemy mówili o jakichś szczególnych krojach, gdyż tutaj chodzi o wygodę oraz prostotę.

Przekaz szczególny

Każda koszulka to nie tylko pewien element naszego ubioru, ale na pewno również musimy tutaj mówić o czymś więcej, na pewno musimy wskazać na to, że t-shirt jest tym elementem, za pomocą którego możemy wyrazić siebie samego. Liczy się nie tylko materiał, ale bardzo ważnym elementem jest kolorystyka, jest napis, rysunek, nadruk na owej koszulce. Może on coś znaczyć, ale nie zawsze. W sklepach współcześnie mamy do czynienia z bardzo wieloma różnymi napisami i nadrukami, dzięki którym możemy wyrażać siebie, swoje poglądy, swoją osobowość, a więc tym samym dobór koszulki nie staje się czymś bardzo oczywistym. Fason także może nas wyrażać, gdyż dla przykładu koszulka okrywająca nas niczym namiot z długimi rękawami luźno zwisającymi na ramionach to przekaz, iż jesteśmy zamknięci dla świata. Zupełnie odwrotnie jest w przypadku koszulki obcisłej, która oznajmia, że jesteśmy typowymi narcyzami. Czy się z tym zgodzimy, czy nie, tak wygląda właśnie przekaz owej koszulki SuperSklep.

t-shirt

Dobór koszulki

Aby dobrać idealną koszulkę do siebie, do swojego ciała, do swojej sylwetki, musimy dobrze się sobie przyjrzeć. Najlepiej, gdy staniemy przed lustrem z odsłoniętą górną częścią ciała i określimy element, który jest według nas naszym największym atrybutem. Powinniśmy tutaj wziąć pod uwagę:

  • nasze ramiona,
  • kark i łopatki,
  • abs oraz talia.

Jeśli to ramiona będą naszym największym atutem, to rękawy powinny być nieco krótsze, aby uwydatniać tę część naszego ciała. Możemy w ten sposób także pochwalić się naszymi mięśniami utworzonymi podczas długich sesji na siłowni. Jeśli natomiast stawiamy na kark oraz łopatki, to powinniśmy wybrać koszulkę o dopasowanym kroju, która te elementy podkreśli. Pozostaje jeszcze ostatni element i w tym miejscu warto jest postawić na taki krój koszulki, który będzie podkreślał tę część ciała i nie będzie powodował powstawania jakichkolwiek fałdek.

Dobór koszulki nie jest zatem czymś prostym i oczywistym, o ile oczywiście zależy nam na tym, aby dobrze wyglądać, aby swoim ubiorem móc wyrazić siebie, aby móc mówić o pewności siebie.

Categories:   Moda i uroda

Comments