Menu

Jak nauczyć dziecko samodzielnego jedzenia

Łatwo rodzicom przychodzi rozpieszczanie dziecka – spanie we wspólnym łóżku, jedzenie z butelki, czy ciągle noszenie na rękach. Dziecko na to, by samodzielnie siedzieć potrzebuje min. 8 miesięcy, po tym czasie aparat ruchu jest gotowy do nowych wyzwań.

Tylko jak nauczyć dziecko samodzielnego jedzenia, skoro przez tyle miesięcy to rodzice je karmili?

Kiedy dziecko samodzielnie siedzi to znak, że można zacząć podawać mu pierwsze produkty do jedzenia. Czy jest coś lepszego dla dziecka od samodzielnego testowania obiadków i deserków? Kto powiedział, że jedzenie musi być nudne? Dla maluszka jest to wielkie wydarzenie. Czuje, że dokonał czegoś niesamowitego. Taki moment zasługuje na pewną celebrację. Na podkreślenie, że dziecko dokonało czegoś wyjątkowego.

Nastała pora na wybór dziecięcego krzesełka. Dzieci niejednokrotnie tak uwielbiają swoje krzesełka do karmienia, że najchętniej spędzałyby w nich jak najwięcej czasu. Jest ono dla nich czymś więcej. Jest przestrzenią do nauki samodzielności. Takie krzesełko daje dziecku miejsce nie tylko do jedzenia, przy nim maluszek może kolorować obrazki, przeglądać książeczki, układać klocki. Wybór krzesełka do karmienia zależy oczywiście od naszych upodobań i preferencji. Na co zatem warto zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Istotny jest nie tylko wygląd estetyczny czy design, ale przede wszystkim parametry związane z jego wytrzymałością. Funkcjonalność krzesełka do karmienia jest niewątpliwie kolejnym ważnym elementem. Wśród bezpiecznych i bogatych w przeróżne funkcje krzesełek znajdziemy zarówno te klasyczne modele, jak i te podążające za najnowszymi trendami.

Dla naszej wygody dobrze, by krzesełko wykonane było z materiału, które łatwo wyczyścić. Zdejmowany blat czy regulowane siedzisko na pewno dodadzą większego komfortu, szczególnie kiedy blat nadawać się będzie do mycia w zmywarce.

Krzesełko do karmienia przede wszystkim powinno być bezpieczne, jeżeli dziecko będzie miało w krzesełku podpórkę pod stopy, stabilne oparcie powyżej linii łopatek oraz komfort w ruchach rączek, to kolor pozostaje najmniejszym zmartwieniem.

Categories:   Moda i uroda

Comments