Menu

Jak ochronić twarz przed promieniami UV za pomocą kosmetyków?

Słońce jest korzystne dla naszego zdrowia. Dzięki niemu organizm tworzy cenną witaminę D. Jednak zbyt długie przebywanie na słońcu ma wiele negatywnych działań. Powoduje przebarwienia, postarza skórę, wysusza ją, w niektórych przypadkach może nawet doprowadzić do raka skóry. Najbardziej wrażliwa na światło słoneczne jest skóra na twarzy. Reaguje natychmiastowo, poza opalenizną często pojawiają się na niej zaczerwienienia. Warto pomyśleć o bezpieczeństwie swojej skóry jeszcze zanim pojawią się problemy skórne. Od czego zacząć?

Kosmetyki z filtrem UV

Najważniejsze jest stosowanie odpowiednich zabezpieczeń. Kosmetyki z filtrem UV dobrze chronią przed negatywnym działaniem promieni słonecznych. Ważne jest to, aby stosować je za każdym razem przed wyjściem na słońce. Należy dobrać odpowiednie kosmetyki w zależności od rodzaju skóry, a także natężenia słońca.

Krem z filtrem UV do twarzy

Skóra twarzy jest delikatna i szczególnie narażona na promienie słońca. Właśnie dlatego powinno się stosować do niej osobne kosmetyki. Bezwzględnie nie powinno się używać na twarz balsamów do ciała z filtrami UV. Mają inny skład i mogą podrażniać oraz wysuszać cerę, szczególnie tę wrażliwą i delikatną. Warto zdecydować się na profesjonalny krem z filtrem UV. Poza ochroną przed słońcem zadba on o nawilżenie i odżywienie cery. Ważne jest to, aby decydować się na szybko wchłaniające się kremy. Dzięki temu twarz nie będzie się lepiła i nie będzie konieczności oczekiwania na wchłonięcie się kremu przed wyjściem na słońce.

Filtry UV w kosmetykach

Dobrym sposobem radzenia sobie ze słońcem będzie także używanie kosmetyków do makijażu wzbogaconych o filtry UV. To doskonały sposób na to, aby chronić cerę i jednocześnie nie musieć rezygnować z podkreślenia swojej urody. Filtry UV w kosmetykach występują w pudrze, podkładzie mineralnym, a także w balsamach do ust. Nie trzeba już wybierać tego czy się pomalować, czy użyć kremu z filtrem UV. Dzięki dobrym kosmetykom można malując się zapewniać sobie warstwę ochronną przed słonecznym światłem.

Categories:   Moda i uroda

Tags:  , , ,

Comments