Menu

Jak skutecznie sprzedać mieszkanie?

Przygotowanie mieszkania na sprzedaż, sporządzenie konkretnej oferty, a następnie wystawienie jej w popularnych serwisach nie musi być wcale takie proste i oczywiste, jak mogłoby się wydawać. O tym najlepiej wiedzą ci, którzy profesjonalnie zajmują się sprzedażą mieszkań. Co warto wiedzieć o samym procesie sprzedaży, by móc pochwalić się sukcesem na tym polu? Sprawdziliśmy jak szybko sprzedać mieszkanie.

Dobra wycena nie jest zła

Doświadczeni pośrednicy zajmujący się sprzedaż mieszkań zgodnie twierdzą jedną: uczucia wycena mieszkania z pewnością sprzyjać będzie budowaniu zainteresowania wśród potencjalnych kupujących. Najczęstszym błędem właścicieli mieszkania pozostaje duży ładunek emocjonalny związany z nieruchomością. Aby można było mówić o prawidłowym oszacowaniu wartości mieszkania, warto usługę tę zlecić doświadczonemu profesjonaliście – znającemu zasady i specyfikę aktualnego rynku nieruchomości.

Oferta solidnie przygotowana

Aby można było mówić o tym, że mieszkania na sprzedaż w Warszawie mają dobrze przygotowaną ofertę sprzedaży, warto poświęcić trochę czasu i uwagi na jej opracowanie. Kluczową kwestią pozostają zdjęcia – te najlepiej wykonywać przy wykorzystaniu światła dziennego,, obejmując całościowo wnętrze pomieszczeń. Dodatkowo pamiętać należy także o tym, by w treści ogłoszenia zawrzeć całą prawdę – ewentualne nieścisłości i tak szybko wyszłyby na jaw – tego warto unikać.

Mądry wybór portalu

Ofertę sprzedaży mieszkania warto wystawić na różnych portalach – zarówno tych płatnych, jak i bezpłatnych. Tu warto porównać skuteczność i zainteresowanie ogłoszeniem oraz wyciągnąć stosowne wnioski. Z pewnością większą popularnością oferta cieszyć się będzie na tym portalu, który jest profesjonalnie zarządzany i skupia ogłoszenia tematyczne, nie będąc zbiorem ogłoszeń typu misz – masz.

Czekać na odzew i…

Po dodaniu ogłoszenia i promowaniu go, pozostaje już tylko czekać na odzew osób zainteresowanych kupnem. Sama jednak otwartość na odbieranie telefonów nie jest kluczowa. Tu trzeba też przygotować sporo czasu i cierpliwości, by móc pokazywać wszystkim potencjalnie zainteresowanym, jak mieszkanie wygląda w rzeczywistości. A gdy nie mamy na to czasu lub chęci – warto zlecić to doświadczonym specjalistom z branży pośrednictwa nieruchomościami. Okazać się może bowiem, że przy ich zaangażowaniu i profesjonalizmie, nasze mieszkanie sprzeda się szybciej niż byśmy o tym myśleli.

Categories:   Biznes i budownictwo

Comments