Menu

Jak sprawdzić dewelopera przed podpisaniem umowy?

Postanowiłeś zakupić mieszkanie? Pierwszym krokiem, jaki powinieneś zrobić, jest znalezienie wiarygodnego dewelopera. Internet jest pełen ofert, promocji… trudno jest się w tym wszystkim nie pogubić. Mieszkanie od dewelopera powinno ci gwarantować pewność zakupu, więc podejmij dobrą decyzję!

Kupno mieszkania od dewelopera – jakie możesz napotkać trudności?

Dzięki ustawie o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego trudniej jest paść ofiarą nieuczciwego dewelopera. Jednakże źle dobrany inwestor może okazać się trudny do współpracy. Jeżeli decydujesz się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego, chcesz mieć pewność, że jakość będzie taka, jak w umowie deweloperskiej. Dlatego właśnie wybór inwestora jest tak istotny!

Niestety, nie każdy deweloper jest uczciwy i wiarygodny. Pamiętaj, że mieszkanie to ogromna inwestycja, która będzie Ci musiała wystarczyć przez lata! Musisz być ostrożny i zorientowany w tematach nieruchomości. Niższa cena, naturalnie, jest kusząca, ale zastanów się, co się może za tym kryć? Główne zagrożenia to:

  1. Nieodpowiednie wykonanie budynku i użycie niewłaściwych materiałów;
  2. Upadłość dewelopera;
  3. Niezgodność stanu lokalu ze stanem określonym w umowie deweloperskiej;
  4. Przedłużająca się budowa i niedotrzymywanie określonych w umowie terminów.

Staraj się szukać dewelopera z dużym wyprzedzeniem. Nawet jeżeli nie określiłeś jeszcze wysokości swojego budżetu. Przyjrzyj się lokalnym inwestycjom i staraj się wybrać dla siebie coś odpowiedniego.

Znajdź dobrego dewelopera!

Przede wszystkim zwróć uwagę na staż pracy wybranego dewelopera. Im dłużej działa na rynku, tym lepiej. Świadczy on o renomie i powszechnym zaufaniu ze strony innych klientów. Taki deweloper również charakteryzuje się dobrymi umiejętnościami zarządzania nieruchomościami.

Sprawdź, czy wybrane biuro ma wszystkie wymagane certyfikaty, które uprawniają je do pracy. Wśród nich najważniejszy jest Certyfikat Dewelopera, który jest przyznawany przez Polski Związek Pracodawców Budownictwa. Oczywiście, dodatkowe uprawnienia czy nagrody będą tylko atutem.

Stawiaj na sprawdzonych deweloperów!

Szukasz mieszkania w Lublinie? Warto zapoznać się z ofertą nowej inwestycji Spółki Nieruchomości Lalak Properties ,,Diamentowe Wzgórze”.

Proponowane przez nich mieszkania znajdują się w pięknym i bardzo eleganckim budynku. Zaprojektowano je w spokojnej i nowoczesnej tonacji kolorystycznej, która dopasowuje się do pięknych krajobrazów. Już dziś sprawdź ofertę ,,Diamentowego Wzgórza”!

Więcej informacji: http://www.diamentowewzgorze.pl/

Categories:   Dom i ogród

Comments