Menu

Jak wybierać fototapety na zamówienie?

Dzięki rozwojowi nowoczesnych technik drukowania możemy korzystać z ciekawych rozwiązań, jakimi są fototapety. Obecnie stają się one coraz bardziej popularne, ponieważ ludzie chcą umieszczać w swym codziennym otoczeniu zdjęcia i motywy, jakie są im bliskie. Oprócz tego fototapety na zamówienie mają wysoce dekoracyjny charakter. Pozwalają nam podkreślić dotychczasowy wystrój danego wnętrza lub też całkowicie je odmienić. Fototapety na zamówienie są znane jako narzędzia do szybkiej i taniej metamorfozy domów i mieszkań. Bez względu na to, jaki jest cel, dla którego stosujemy fototapety na zamówienie, warto trzymać się kilku złotych zasad podczas wyboru odpowiedniego modelu.

Fototapety na zamówienie – z jakich materiałów możemy korzystać?

O ile wybór zdjęcia lub motywu graficznego jest dowolny, o tyle wybór odpowiedniego materiału do fototapety na zamówienie powinien być dobrze przemyślany. Do wyboru mamy bowiem fototapety na papierowe, fototapety winylowe, fototapety tekstylne oraz wykonane z włókna szklanego. Poszczególne fototapety posiadają oczywiście swoje własne cechy. W ten sposób fototapety papierowe są najtańsze, przeznaczone do powszechnych zastosowań – jako ozdoba salonu lub sypialni – lecz jednocześnie charakteryzują się najniższą odpornością. Chcąc wybrać fototapety na zamówienie z wyższej półki, które mogą mieć swe zastosowanie w kuchni czy łazience, należy zdecydować się na fototapety winylowe. Ich wytrzymałe oraz grube włókna nie będą reagowały na wilgoć czy ciepło w pomieszczeniu. Jeżeli do tego będą to fototapety na zamówienie z dodatkiem fizeliny, to taka fototapeta pozostanie z nami na lata. Tekstylne fototapety na zamówienie są uznawane za bardziej luksusowe. Jest to rozwiązanie posiadające cechy obrazu oraz tapety. Takie fototapety przyozdabia się w realistyczne motywy, gdyż wydobywają one głębię zdjęć i obrazów. Możemy wykorzystać w nich efekt trójwymiarowości, dzięki czemu wprowadzimy do danego pomieszczenia więcej przestrzeni. Z kolei fototapety z włókna szklanego odznaczają się tak dużą wytrzymałością, że mogą być stosowane zamiast glazury.

Motyw i kolor fototapety na zamówienie

To, co zostanie zaprezentowane na fototapecie, zależy od naszego gustu oraz od charakteru danego pomieszczenia. Zazwyczaj w przestrzeniach prywatnych takich jak sypialnia lub domowe biuro, decydujemy się umieścić fototapety na zamówienie z motywem bliskim naszemu sercu. Z kolei w salonie lub jadalni kierujmy się raczej tym, by fototapety stanowiły spójną całość z daną aranżacją. Niezwykłe znaczenie posiada kolorystyka fototapety na zamówienie. Jasne fototapety stosujmy w małych pomieszczeniach, z kolei te ciemniejsze w dużych pokojach. Pomieszczenia wypoczynkowe powinny być posiadać fototapety na zamówienie w przyjaznych kolorach. Takie barwy pozwalają się skupić na odpoczynku, a także obniżają poziom napięcia naszych mięśni. Do najbardziej relaksujących kolorów należy jasna, stonowana zieleń oraz pastelowy niebieski. Z kolei tam, gdzie potrzebna nam jest zachęta do działania, zdecydujmy się na żywe fototapety na zamówienie w kolorach takich jak żółty, pomarańczowy lub czerwony.

Wykończenie fototapety – sposoby

Na wygląd naszej fototapety na zamówienie wpływa oczywiście sposób jej wykończenia, a dokładniej to, czym jest ona pokryta. Polecamy zdecydowanie się na fototapety na zamówienie z laminatem, ponieważ zwiększa on żywotność kolorów fototapety, a do tego chroni ją przed niekorzystnymi czynnikami. Do wyboru mamy laminat matowy lub z połyskiem.

Categories:   Dom i ogród

Tags:  , ,

Comments