Menu

Jak wzmocnić sygnał Wi-Fi w całym domu? Sprawdź!

Teoretycznie w całym domu masz sygnał wi-fi i możesz bez przeszkód odbierać internet z każdego miejsca, ale w praktyce to już nie jest takie łatwe? Nic dziwnego, najczęściej najsilniejszy sygnał jest w pomieszczeniu, gdzie stoi router, ewentualnie w najbliższych. W bardziej odległych zakątkach domu i na przykład na tarasie korzystanie z internet jest już o wiele bardziej utrudnione.

Zasięg Wi-Fi w domu

Początkowo, kiedy korzystało się z internet wyłącznie na komputerach stacjonarnych, zasięg nie był w żadnym stopniu istotny. Obecnie jednak coraz więcej urządzeń jest przyłączonych do routera, włącznie z telewizorem czy systemem inteligentnego domu. To już wymaga bardziej zaawansowanych zabiegów technologicznych, by faktycznie Wi-Fi w domu miało duży zasięg.

Standardowe routery o normalnych antenach mają zasięg zaledwie od kilku do kilkunastu metrów. Oznacza to, że możesz odbierać internet w przyległych pomieszczeniach i niżej – na przykład na parterze, bezpośrednio pod routerem. Jednakże w innych częściach domu jest to już mniej wygodne – jeśli nawet uda ci się „złapać” internet, może okazać się, że szybko stracisz połączenie lub sygnał będzie na tyle słaby, że swobodne i komfortowe przeglądanie stron będzie niemożliwe.

Na szczęście jest kilka sposobów na to, jak możesz wzmocnić sygnał Wi-Fi w całym domu i dopasować go do swoich potrzeb tak, by móc naprawdę bezproblemowo korzystać mobilnie z internet na różnych urządzeniach. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Przemyśl ułożenie routera

To, w jakim miejscu będziesz odbierać internet, jest bezpośrednio uzależnione od miejsca ułożenia routera. Dzięki temu zasięg Wi-Fi może być dostępny w zasadzie we wszystkich miejscach – to sprawi, że będziesz mógł z niego wygodnie korzystać. Router powinien być postawiony na pewnej wysokości – sygnał nadawany z podłogi może być zwyczajnie za słaby – ale nie może być także zbyt wysoko, wtedy bowiem może wystąpić problem z odbieraniem fali tuż pod urządzeniem.

Zastosuj urządzenia wzmacniające sygnał

Kolejnym rozwiązaniem jest zastosowanie urządzeń, które mają na celu wzmocnienie sygnału. Jednym z przykładów jest Wi-Fi Premium, urządzenie oferowane przez INEA. Dzięki niemu możesz swobodnie korzystać z internet w każdym punkcie.

Urządzenia możesz rozstawić w kilku miejscach w domu. Ich zadaniem jest wyłapywanie i zwiększanie siły sygnału, tak żeby był on silniejszy w strategicznych punktach. Bardzo dużą zaletą tego rozwiązania jest to, że możesz je dopasować indywidualnie i idealnie do twoich potrzeb – to najlepszy sposób na to, by mieć internet właśnie tam, gdzie go potrzebujesz. Lubisz czytać na tablecie wiadomości w kuchni podczas śniadania? A może wypełniasz czas przeglądaniem stron, opalając się na tarasie? Teraz to możliwe!

Categories:   Nowe technologie

Comments