Menu

Jak zabezpieczyć basen na zimę?

Wielu właścicieli domów zdecydowało się na basen w ogrodzie, który jest świetnym rozwiązaniem podczas upalnych letnich dni. Zewnętrzny basen zapewni nam niesamowitą zabawę oraz będzie dobrym urozmaiceniem dla dzieci. O basen należy jednak dbać nie tylko latem, ale także zimą. Dobre zabezpieczenie basenu na zimę pozwoli cieszyć się nim przez wiele lat oraz nie narażać nas na koszty wiosną. W artykule opowiemy Państwu, na co należy zwrócić uwagę podczas zabezpieczania basenu na zimę.

Co z wodą?

Niezależnie jako rodzaj basenu posiadamy, powinniśmy zostawić trochę cieczy znajdującej się w zbiorniku. Podczas zimy woda zawarta w glebie zamarza. Jeśli wylejemy z basenu całą wodę może dojść do oporu na basen i uszkodzenia jego struktury. Pozostawiając w basenie odpowiednią ilość wody opór będzie działał z dwóch stron. Woda wewnątrz również zamarznie i zniweluje siłę od strony gruntu. Baseny dość często są wyłożone płytkami, które mogą ulec uszkodzeniu po wypompowaniu całej wody.

Oczyszczenie basenu

Po wypompowaniu określonej ilości wody możemy przystąpić do oczyszczenia ścianek basenu. Wszelkie zanieczyszczenia będzie nam łatwiej usunąć przed wystąpieniem pierwszych przymrozków. Na rynku znajdziemy wiele preparatów oraz przyrządów do czyszczenia basenów. Jednym z nich jest szczotka do czyszczenia, którą można usunąć zielony nalot ze ścian. Do liści zalegający w wodzie powinniśmy wykorzystać siatki do wyławiania. Warto wspomnieć, że pH wody pozostałej w basenie powinno utrzymywać się na poziomie 7,0-7,4. Zapobiegniemy w ten sposób rozwój glonów podczas wiosny.

Odpowiednie zabezpieczenie zaworów

Basen posiada różnorodne elementy, z których powinniśmy usunąć wodę. Zaliczymy do nich pompy oraz filtry, które zapewniają sprawne funkcjonowanie basenu podczas letniego sezonu. Z urządzeń powinniśmy spuścić wodę i dokładnie je wyczyścić. Do usunięcia wody możemy użyć sprężarki powietrza lub odkurzacz przemysłowy. Grzałkę do wody powinniśmy natomiast zdemontować na zimę i przechowywać w domu.

Zadaszenie

Po wykonaniu wszystkich powyższych prac powinniśmy przykryć basen wytrzymałym materiałem. Na stronie producenta basenów www.wood-pool.pl znajdziemy różnorodne zadaszenia do basenów. Dobrej jakości zadaszenie nie ugnie się pod wpływem ciężaru śniegu oraz opadniętych liści. Basen możemy oznaczyć paliczkami, ponieważ jego zarys może być niewidoczny pod grubą warstwą śniegu. Pracownicy sklepu chętnie doradzą najlepsze rozwiązania do Państwa basenu, zachęcamy do skorzystania z oferty.

Categories:   Dom i ogród

Tags:  , ,

Comments