Menu

Jak zbudować dom, który przetrwa lata?

Budowa własnego domu to dla wielu ludzi największa inwestycja w życiu. Miejsce to ma być oazą spokoju, dawać możliwość na spełnianie swoich marzeń, stanowić bezpieczną przystań. Nic więc dziwnego, że wszystkim zależy na tym, aby domy były w stanie przetrwać w niezmienionym stanie przez wiele lat. Jak tego dokonać?

1. Stosuj nowoczesne materiały

Wykorzystywanie standardowych metod budowalnych czy tradycyjnych produktów zapewne ma w sobie dozę uroku, jednak w dzisiejszych czasach szkoda by było nie sięgać po najnowszą technologię. Materiały, z których tworzono domy jeszcze kilkadziesiąt lat temu, można w niektórych przypadkach już uznać za przestarzałe. Dlatego też takie komponenty jak płyty cementowe zdecydowanie różnią się od swoich poprzednich wersji. Należy zdawać sobie z tego sprawę, bowiem producenci prześcigają się w dopracowywaniu swoich wyrobów, co przekłada się na ich coraz lepszą jakość. Szczególnie warto poświęcić chwilę, żeby zapoznać się z informacjami o płytach Cementex, o których więcej danych znajduje się tutaj: https://www.siniat.pl/pl-pl/centrum-wiedzy/buduj-z-nami/plyta-cementowa-cementex.

2. Wykorzystaj prosty projekt

Wybierając projekt długowiecznego domu trzeba pamiętać o tym, że moda, nawet branży budowlanej, cały czas się zmienia, a jednak te domy, które bazują na klasycznych wartościach piękna, nigdy się nie starzeją. Dodatkowo stosunkowo prosty plan może być wykonany przez większość ekip, dlatego też nie trzeba inwestować w specjalistów czy fachowców od jednej konkretnej konstrukcji. Nie można zapominać też o tym, że minimalistyczny projekt będzie tańszy do zrealizowania również pod względem kosztów materiałów. Im prostszy system, tym mniej w nim miejsc, które mogą z czasem ulegać degradacji lub stanowić problem już podczas budowy.

3. Postaw na energooszczędność

Dom, który ma przetrwać wiele lat, musi być zbudowany z uwzględnieniem nowoczesnych zasad dbania o ekologię i oszczędność energetyczną. Zamiast energii elektrycznej i paliw kopalnych można przecież użyć pasywnych źródeł, takich jak energia słoneczna i naturalna wentylacja.

Categories:   Dom i ogród

Tags:  , ,

Comments