Menu

Jaka brama do Twojego garażu?

Kupujesz garaż i nie wiesz, na jaką bramę się zdecydować? A może chcesz wymienić istniejącą bramę w posiadanym? W obydwu przypadkach jest kilka rzeczy, które musisz ustalić przed wydaniem pieniędzy na taki nabytek. Dowiedz się już dziś, na co zwrócić uwagę?

Brama – jaki rodzaj otwierania?

Brama to element garażu odpowiadający drzwiom  wejściowym domu – umożliwia dostanie się do wnętrza, a zarazem chroni przed intruzami. W przypadku garażu istnieją tylko dwie możliwości otwierania: do góry (uchylna) lub na boki (skrzydłowa). To, jaką możesz zamontować, zależy od warunków, jakie panują w garażu. Jeśli myślisz o uchylnej, garaż  musi mieć co najmniej 220 cm wysokości oraz wystarczająco dużo przestrzeni do montażu prowadnic. Na tym nie koniec – brama tego typu uchyla się do środka, a więc musi mieć wystarczająco dużo wolnej przestrzenie we wnętrzu. Brama skrzydłowa jest znacznie łatwiejsza w montażu i może być otwierana w obu kierunkach – co także wymaga zapewnienie odpowiedniej przestrzeni.

Brama – jakie materiały?

Obojętnie od rodzaju otwierania, bramy dzielą się na skrzydłowe, płytowe lub segmentowe. Skrzydłowe składają się z ościeżnicy i skrzydeł na zawiasach, występujących w wersjach ocieplonych i nieocieplonych. Zalecane są oczywiście te pierwsze. Bramy płytowe  wykonywane są z blachy usztywnianej stalowymi płaskownikami,  podstawą może być również drewniana lub stalowa rama wypełniona blachą stalową pokrytą poliestrem lub sklejką. Ostatni rodzaj, czyli brama segmentowa, to zgodnie z nazwą połączenie kilku elementów – są to wypełnione pianką izolacyjną panele, które połączone są ze sobą za pomocą zawiasów. Dzięki temu nie tylko cechują je dobre właściwości izolacyjne, ale również i ograniczenie hałasu dochodzącego z zewnątrz.

W sklepie czy od producenta?

Bramą garażową możesz kupić zarówno w wyspecjalizowanych marketach budowlanych, jak również bezpośrednio od producentów. Obojętnie, czy szukasz bramy standardowej, czy też interesuje Cię nietypowa, dobrze postawić na to drugie rozwiązanie. Dlaczego? Po prostu zapłacisz taniej, gdyż każdy pośrednik dolicza do ceny producenta swoją marżę. Ponadto jeśli potrzebna Ci brama nietypowa, producent będzie w stanie stworzyć dokładnie taką, o jaką Ci chodzi.

Gdzie znaleźć dobrego producenta, oferującego bramy garażowe w atrakcyjnej cenie? Warto zaufać firmie CGT, które ma wieloletnie doświadczenie w konstrukcji garaży oraz przeznaczonych do nich bram. Już dziś odwiedź ich stronę i dowiedz się więcej!

Categories:   Dom i ogród

Tags:  , ,

Comments