Menu

Jaki wybrać grzejnik do małej łazienki?

W każdym pomieszczeniu w naszym domu, w naszym mieszkaniu powinien znaleźć się grzejnik. Zasadniczo w większości pomieszczeń stosujemy grzejniki płytowe, kanałowe lub też mamy do czynienia z ogrzewaniem podłogowym. Nieco inaczej sytuacja wygląda w odniesieniu do łazienki. W tym pomieszczeniu bowiem grzejnik musi spełniać szczególne wymagania, a poza tym również może także spełniać inne funkcje.

Rodzaje ogrzewania w łazienkach

Niezależnie od tego czy mamy do czynienia z małą czy też z dużą łazienką, możemy w niej zastosować grzejnik wiszący na ścianie, ogrzewanie kanałowe lub też ogrzewanie podłogowe. Jednakże najbardziej popularne są oczywiście grzejniki wiszące na ścianach. Nie są to oczywiście grzejniki płytowe, ale nieco inny ich rodzaj. W łazienkach mamy do czynienia z grzejnikami drabinkowymi. Pełnią one takie funkcje jak:

  • funkcja grzewcza
  • funkcja suszenia prania

Podstawowym powodem, dla którego stosuje się w łazienkach grzejniki drabinkowe jest właśnie możliwość suszenia prania na poszczególnych szczebelkach, co wpływa także na wysokość montażu owych grzejników. Nie zakłada się ich zasadniczo bezpośrednio nad podłogą, ale na nieco większej wysokości, na około 70 do 90 cm nad podłogą. Wybierając grzejnik do łazienki, wybierając grzejnik drabinkowy, mamy bardzo szeroki wybór różnych kształtów, mamy bardzo różnych wybór wskazując na wielkość jak i na możliwe kolory. W małej łazience zastosujemy grzejnik o niewielkich rozmiarach, który jednakże jak najbardziej może odznaczać się bardzo wysoką wydajnością grzewczą.

Parametry grzejnika

Mówiąc o grzejnikach łazienkowych, nie sposób nie wskazać na ich szczególne parametry, jakie powinny być zachowane. Na pewno powinny się one odznaczać zwiększoną odpornością na działanie korozji, na działanie pary wodnej, a poza tym również muszą one mieć nieco większą moc grzewczą. Pomieszczenie łazienki oczywiście powinno posiadać w związku z tym dobrą wentylację, a zwłaszcza wówczas, gdy owo pomieszczenie jest niezbyt dużych rozmiarów. Grzejniki łazienkowe są wprawdzie pokrywane pewną substancją zapobiegającą korozji już na etapie produkcji, ale mimo wszystko również w późniejszej fazie należy zadbać o dodatkową powłokę. Grzejniki łazienkowe powinny być ponadto pokryte specjalną farbą, powinny być malowane proszkowo, a owa farba powinna odznaczać się bardzo wysokimi parametrami. Na szczęście na naszym rynku mamy bardzo szeroki wybór w tym względzie i możemy wybrać coś, co będzie nam w pełni odpowiadać, co będzie nam się podobać.

Categories:   Dom i ogród

Comments