Menu

Jaką karmę wybrać dla dorosłego psa?

yjemy w czasach, gdzie coraz większą uwagę przykłada się do jakości pożywienia dla zwierząt. To, co my, ludzie spożywamy, jak i zwierzęta ma wpływa na samopoczucie, zdrowie i równowagę psychiczną. Dlatego tak ważne jest, aby nasze pupile spożywały pełnowartościowe i naturalne karmy.

Marka Arion oferuje szeroki zakres karm dla dorosłych psów. Pokarm jest stworzony wyłącznie z naturalnych składników, które spełniają specyficzne potrzeby odżywcze psów. Arion ma swojej ofercie 3 linie suchych karm dla psów: Arion Original, Arion Health&Care i Arion Friends. Karmy mięsne tak jak te na przykład z kurczakiem, zawierają go w formie dehydratyzowanej, czyli jest to skoncentrowane źródło białka zwierzęcego, które uzyskuje się poprzez wysuszenie kurczaka. Co istotne ten surowiec nie może zawierać głów, stóp, jelit i piór. Drugim z kolei składnikiem jest ryż, który jest fantastycznym, lekkostrawnym źródłem węglowodanów. Ziemniaki stanowią kolejną grupę składników wchodzących w skład karmy. Zawierają one skrobie i włókna. Karmy nie posiadające zbóż zawierają właśnie ten element – czyli ziemniaki. Jako źródło energii oraz kwasów tłuszczowych stanowi tłuszcz zwierzęcy. Groszek jest źródłem węglowodanów, potasu, witamin A, K, B6 oraz kwasu foliowego. Jest także bogaty w białko.

Właściwy skład karmy

Pulpa buraczana jest częstym elementem karm firmy Arion. Jest ona bogata w włókno pokarmowe, które jest produktem ubocznym pozostałym po ekstrakcji cukru z buraków cukrowych. Drożdże browarniane są produktem ubocznym, który powstaje po warzeniu piwa. Z kolei olej rybny jest bardzo dobrym źródłem kwasów tłuszczowych z grupy Omega – 3. Istotnym elementem składowym karm Arion są fruktooligosacharydy (FOS) oraz mannooligosacharydy (MOS) ponieważ są one naturalnymi prebiotykami, które wspomagają rozwój tak zwanych „dobrych bakterii” w układzie pokarmowym. Jak wiadomo są one potrzebne w przewodzie pokarmowym, aby hamować rozwój chorobotwórczych drobnoustrojów. Naturalny konserwant stanowi ekstrakt z rozmarynu, który jest jednocześnie przeciwutleniaczem. Formuła karmy jest tak opracowana, że zapewnia zdrowy rozwój mięsni, stawów i kości. Prebiotyki wspomagają przebieg trawienia, z kolei glukozamina i chondroityna buduje i wzmacnia chrząstkę stawową.

Po analizie składu powyższej karmy marki Arion można stwierdzić, że jest to pokarm wysokowartościowy i bardzo dobrym składzie. Stosunek tłuszczu do białka wynosi aż około 60%. O utrzymanie zdrowej i lśniącej sierści zadbają kwasy tłuszczowe Omega – 3 i Omega – 6.

Zobacz najlepszą ofertę na produkt Karma dla psa Arion.

Categories:   Dom i ogród

Tags:  , ,

Comments