Menu

Klimat z deficytem

Każdy organizm żywy potrzebuje słońca do funkcjonowania. Człowiek oczywiście nie jest tutaj wyjątkiem. Szczęśliwi Ci, którzy mieszkają na południu Europy – pomyśli większość mieszkańców Polski, kiedy zima wraca w marcu, a w głowie już tęsknota za ciepłem.

Bezskutecznie sprawdzamy

z nadzieją prognozę pogody, kiedy tam ciągle ogłaszają śnieg i przymrozek. Jakoś jednak musimy przetrwać ten czas. W końcu nie możemy wszyscy się przeprowadzić do innej strefy klimatycznej. Jest jednak kilka sposobów, aby nie tylko biernie przeczekać ten trudny okres, ale czerpać z niego przyjemność jak z innych dni w roku.

Antidotum na klimat

Podstawą dla mieszkańców w naszej strefie klimatycznej jest suplementacja witaminy D3 od października do kwietnia. Taka z pozoru drobnostka możne znacznie poprawić komfort życia zimą. Ponadto warto zaopatrzyć się w zapas książek, listę filmów lub seriali do obejrzenia a także pyszną herbatę, którą możemy się rozgrzać. Zima to dobry czas na nadrobienie towarzyskich spotkań.

Długie wieczory sprzyjają grze w planszówki czy rozmowom. Kiedy zapraszamy do siebie znajomych na wieczór i chcemy podać im coś pysznego i ciepłego do jedzenia świetnym wyborem będzie pizza na dowóz. Zimą pozwalamy sobie na takie przysmaki, bo latem wolimy zjeść coś lżejszego. W ten sposób możemy poświęcić się zaplanowanym rozrywkom w domowym zaciszu a jednocześnie rozkoszować się pysznym jedzeniem, bez wysiłku, ponieważ posiłek będzie nam dostarczony do mieszkania.

To szczególnie atrakcyjna opcja dla domatorów a także dla osób, które „złapały” jakąś infekcję,  co zimą przydarza nam się szczególnie często. Ponadto zamawiając z przyjaciółmi możemy wyszukać atrakcyjne promocje dla grup.

Długie wieczory i dużo zajęć

Świetnym pomysłem na maksymalne wykorzystanie zimowego czasu jest poświęcenie się temu, na co latem brak nam czasu. Nadrobienie zaległości w czytaniu, w nauce języka czy zapisanie się na kurs i nabycie nowej umiejętności to właśnie to, co sprawi, że nie skupimy się tylko na przeczekaniu zimy. Najczęściej im więcej mamy do zrobienia, tym nasza produktywność wzrasta, mamy poczucie spełnienia i satysfakcji. To gwarancja dobrego nastroju i zadowolenia z każdego dnia mimo szarugi na zewnątrz.

Pozytywniej na co dzień

Wszystkie te złote rady mają nam jedynie ułatwić drogę do odczuwania radości nawet w niekorzystnych dla naszego organizmu warunkach. Dla mieszkańców Polski deficyt słońca to prawie połowa roku, więc nie ma sensu się tym zamartwiać. Szkoda tracić połowy życia. Oczywiście możemy także polubić zimę, wtedy nie mamy problemu z jej przetrwaniem, a nawet możemy poradzić coś innym, w końcu musimy mieć jakieś dobre sposoby na umilenie sobie tego czasu.

Categories:   Moda i uroda

Comments