Menu

Konserwacja dachów w praktyce

Dobra kondycja dachu to podstawa utrzymania tego górnego fundamentu domu w jak najlepszym stanie. To także czynnik odpowiadający za zapewnienie pełni bezpieczeństwa dla przebywania pod dachem – dla wszystkich domowników, ich gości oraz nagromadzonego przez lata mienia. Co warto wiedzieć o konserwacji dachów, by móc spać spokojnie? Sprawdziliśmy to.

Odpowiednia struktura masy

Skuteczna konserwacja dachów nie byłaby możliwa, gdyby nie wykorzystanie dobrej jakości materiałów zalecanych przez fachowców. Tym samym masa asfaltowo – aluminiowa jest jedną z najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych w pracach konserwacyjnych związanych z dachami. Jest dodatkowo wyborem uniwersalnym, gdyż sprawdzi się zarówno w pracach konserwacyjnych związanych z blachami metalowymi, jak i asfaltowymi izolacjami przeciwwilgociowymi. Ta masa właśnie ma właściwości tworzenia dekoracyjnej srebrzystej powłoki, gwarantującej opóźnienie starzenia powłok bitumicznych.

Jak przeprowadzić skuteczną konserwację?

Przystępując do wykonywania robót konserwacyjnych na dachach pamiętać należy o kilku podstawowych etapach pracy. Najważniejsze jest przygotowanie podłoża – to nie może być zmrożone, oszronione lub z nadmiarem wody. Wszelkie luźne elementy papy czy zabrudzenia powinny zostać usunięte, a występujące pęcherze przecięte i podklejone lepikiem. Wszelkie wyrwy z kolei mają zostać
wypełnione masą szpachlową.

Samą masę na dachy należy stosować na zimno i aplikować pędzlem lub natryskowo, wytwarzając możliwie najcieńszą warstwę. Co ważne – izolacji nie można stosować wewnątrz pomieszczeń.

Dla zachowania żywotności

Prawidłowo wykonana konserwacja dachów jest kluczowa dla zachowania możliwie długiej jego żywotności. Utrzymanie dachu w dobrej formie z kolei to istotna inwestycja z punktu widzenia inwestora. Pozwoli bowiem na utrzymanie maksymalnego poziomu szczelności i wysokiej estetyki wyglądu dachu, a do tego zapewni również duża trwałość całej konstrukcji budynku oraz zagwarantuje maksymalny poziom satysfakcji z użytkowania.

Categories:   Dom i ogród

Tags:  , ,

Comments