Menu

Kotły gazowe kondensacyjne. Co warto o nich wiedzieć?

Kocioł kondensacyjny to urządzenie o wysokiej sprawności, niewielkich stratach ciepła i niskich kosztach eksploatacyjnych. Ale nie tylko. Dowiedz się jak pracuje kocioł kondensacyjny i dlaczego warto się na niego zdecydować! Kondensacja to niezwykle efektywny sposób pozyskiwania energii. Na czym polega?

Jak działają kotły kondensacyjne?

Zwykłe piece niekondensacyjne różnią się od kondensacyjnych tym, że nie wykorzystują całej energii zawartej w spalanym przez nie paliwie. Część energii, czyli tzw. Ciepło utajone bezpowrotnie ulatuje z parą wodną i ze spalinami. By mogło dojść do ogrzewania wody w kotle ciepłem utajonym para wodna zawarta w spalinach musi się skroplić. Właśnie skroplenie określane jest kondensacją pary wodnej. Występuje ono wtedy, gdy spaliny zostają wystarczająco schodzone. Nic dziwnego, że sprawność dzisiejszych, nowoczesnych kotłów kondensacyjnych przekracza nieraz 100 procent!

Jakie są rodzaje kotłów kondensacyjnych?

Wśród pieców kotłów gazowych wyróżniamy jedno i dwufunkcyjne. W pierwszym z nich nie ma wymiennika ciepła do podgrzewania wody użytkowej i zwykle podłącza się do niego zasobnik na wodę. Zasila on jedynie instalację centralnego ogrzewania. Natomiast piec gazowy dwufunkcyjny podgrzewa dodatkowo ciepłą wodę użytkową dzięki wbudowanemu podgrzewaczowi. Szukasz wysokiej jakości kotła kondensacyjnego w przystępnej cenie? Wejdź na https://www.defro.pl/ .

Funkcje kotłów kondensacyjnych, które zwiększają komfort użytkowania!

Kotły kondensacyjne to jedne z najnowocześniejszych i najbardziej popularnych rozwiązań w dzisiejszych czasach. Największą ich zaletą jest bezobsługowość, a także możliwość wyboru wielkości urządzenia i dostosowania go do budynku.

Przed zakupem pieca k kondensacyjnego warto zastanowić się na jakich dodatkowych funkcjach zależy nam szczególnie. jakie funkcje i wyposażenie są dla nas szczególnie istotne. Niektóre z pieców kotłów gazowych mają klapę antyzwrotną spalin, która zapobiega cofaniu się spalin, a także umożliwia podłączenie wielu kotłów do jednego szachtu kominowego. Niektóre kotły wyposażone są także w wysokosprawną pompę. Co ciekawe, wiele pieców gazowych można obsługiwać… zdalnie za pomocą smartfona!

Wysokiej jakości, nowoczesne piece kondensacyjne są bezpieczne, efektywne, tanie w eksploatacji i bezobsługowe. Obsługa kotła kondensacyjnego sprowadza się bowiem do… regularnych przeglądów serwisowych.

Categories:   Dom i ogród

Comments