Menu

Kiedy krótki, a kiedy długi rękaw przy koszuli męskiej

Koszule z krótkim i długim rękawem są teraz dostępne w każdym odzieżowym sklepie, chociaż te z krótkim rękawem coraz szybciej tracą na popularności. Mają one jednak swoich zagorzałych zwolenników. Czy w obecnych czasach elegancki mężczyzna powinien o nich zapomnieć czy są jednak sytuacje w których jest ona akceptowalna?

W niemal każdej męskiej szafie znaleźć możemy koszule z długim rękawem. Są one najbardziej klasyczne i nadają się świetnie zarówno na oficjalne wyjścia jak i na co dzień. Genialnie wyglądają również nie zapięte, zarzucone na luźną koszulkę. Fajnym elementem są także podwinięte rękawki. Pamiętajmy jednak, że takie stylizacje sprawdzą się jedynie podczas nieoficjalnych wyjść. Gdy zaproszeni jesteśmy na większe uroczystości takie jak wesela, komunie czy urodziny – koszula z długim rękawem to klasyka. Jednak w takich sytuacjach – szczególnie latem – warto wziąć pod uwagę także koszule z krótkim rękawem. Będą one doskonałym rozwiązaniem pod marynarkę, którą też w każdej chwili będziemy mogli ściągnąć. Będzie to znacznie lepiej wyglądało niż podwijane rękawy i wówczas warto zdecydować się na krótki rękawek – taki ubiór będzie w tym wypadku jak najbardziej akceptowalny.

Dlaczego koszule z krótkim rękawkiem wzbudzają tyle kontrowersji? Wywodzi się to głównie z ich historii i z tego, że kojarzone są głównie z golfistami i tenisistami. Uznawane były zatem jako koszule sportowe. Dzisiaj najczęściej mamy okazję widzieć mężczyzn w takich koszulach z krótkim rękawem na wakacjach i tam również są one usprawiedliwione. Zapewniają komfort, swobodę ruchów, a także przepływ powietrza. Świetnie wyglądają także w kompozycji z krótkimi spotkaniami.

Jeśli szukacie stylowych koszul zarówno tych z długim jak i krótkim rękawem – znaleźć można je w jednym z największych sklepów odzieżowych –  Diversesystem.com. Dostępne są nie tylko przeróżne fasony, ale także liczne wzory, kolory i rozmiary. Każdy mężczyzna znajdzie tu idealną koszulę dla siebie i nie tylko.

Categories:   Moda i uroda

Comments