Menu

Które BMW wybrać?

Prawo jazdy to marzenie wielu młodych ludzi. Z niecierpliwością wyczekują oni chwili, kiedy będą mogli usiąść za kierownicą swojego pierwszego samochodu. Ten temat jest bardzo istotny, gdyż wielu z nich ma już wyobrażenia o tym, czym będą jeździć, jeszcze na długo przed tym nim zaczną robić kurs na prawo jazdy. Oczywiście propozycji samochodów na początek jest wiele i wszystko zależy od zasobności portfela danej osoby czy jego rodziny.

Samochody dla początkujących kierowców

Natomiast bardzo istotne jest wzięcie pod uwagę faktu, że świeżo upieczony kierowca nie jest odpowiednim kandydatem, by rozpocząć swoją drogową karierę w sportowym i szybkim samochodzie. Należy przemyśleć to, iż początkujący będzie narażony na wypadki podczas swojego wdrażania się w ruch. Dlatego raczej nie warto wydawać dużych pieniędzy na nowy i drogi samochód, gdyż może się okazać, że częste drobne naprawy, które są raczej normalne u początkujących kierowców, mogą wiązać się z dużymi kosztami.

Zatem co najlepiej wybrać? Najlepiej na początek kupić używane auto, które jest bezpieczne i na tyle popularne, że można do niego w wielu miejscach kupić tanio części. Ekonomiczny samochód na start jest doskonałym wyborem. Oczywiście trudno sprawić, aby dana osoba jeździła czymś, co będzie dla niego koszmarem na czterech kołach. Dlatego, jeśli nasze dziecko chce samochód po zrobieniu prawa jazdy, to warto przedyskutować z nim tę kwestię. Jeśli wiemy już, czego chce, to możemy wybrać coś, co będzie zadowalało obie strony.

Które BMW wybrać?

Jeśli razem z naszym synem zastanawiamy się, które BMW wybrać, bo tylko taka marka wchodzi u niego w grę, to wspólnie łatwiej będzie znaleźć coś optymalnego. W końcu przecież można wybrać np. model E36, który można dostać stosunkowo za małe pieniądze. Jest to wytrzymałe i bezpieczne auto, a tanich części do niego jest całkiem sporo. Oczywiście jego minusem jest to, iż dużo pali, ale można zawsze dogadać się z naszym synem, że kupimy mu taki samochód pod warunkiem, że on sam będzie płacił za paliwo. W takiej sytuacji z czasem nasza pociecha sama przekona się, czy dalej woli płacić więcej za paliwo, by jeździć tym, co mu się podoba, czy woli zamienić swój samochód na tańszy, by zmniejszyć ilość pieniędzy wydawanych na paliwo, by móc je wydać na inne wydatki jak np. wyjście do kina czy na randkę.

Tutaj znajdziesz części do zawieszenia pneumatycznego w BMW – Zawieszenie pneumatyczne BMW

Także najlepiej dokonać wyboru samochodu po zrobieniu prawa jazdy opierając się na wiedzy rodzica oraz na tym, co pożąda osoba, która będzie kierowcą. Zawsze można dojść do kompromisu. Jeśli nasze dziecko ma zamiar jeździć daną marką, to zawsze można pomóc wybrać mu odpowiedni model, który będzie dobry na początek.

Categories:   Samochody i motoryzacja

Comments