Menu

Kwiaty doniczkowe niezwykłą ozdobą domu

Zieleń w domu pozwala ożywić wnętrze, dodać charakteru i sprawić, że dom nabiera elegancji. Kwiaty doniczkowe odpowiednio dobrane mogą sprawić, że nasz dom stanie się niezwykle nowoczesny, tradycyjny, w wiejskim klimacie lub romantycznym.

Takie zielone akcenty pozwalają dowolnie kształtować nasze otoczenie i poprawiają nastrój po ciężkim dniu pracy.

Kwiaty doniczkowe dla każdego.

Kwiaty odpowiednio dopasowane pozwalają podkreślić nasz styl, a przy tym mają wiele innych zalet. Kwiaty dobrze wpływają na nasze samopoczucie, a niektóre gatunki oczyszczają powietrze. Mamy mnogość odmian i gatunków, dzięki czemu z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Możemy wybrać kwiaty kwitnące takie jak modne orchidee, barwne azalie czy różyczki i fiołki. Inne gatunki zdobią już samymi liśćmi, które mają ciekawe paski, plamy lub centki tak jak trzykrotka, szeflera czy kalatea. Inne o oryginalnych kształtach, pnączach lub łodygach odmienią mieszkanie i sprawią, że wpadniemy w dobry nastrój.

Odpowiednio dobrane bukiety kwiatowe będą stanowiły ciekawą kompozycję, a stylowa i oryginalna doniczka, w której je umieścimy z pewnością będzie niezwykłą ozdobą. Możemy kupić nowoczesne kosze kwiatowe, które ożywią nasz salon lub przedpokój. Obecnie każda kwiaciarnia ma ogromny wybór, więc możemy dowolnie dopasować gatunki do naszych upodobań.

Kwiaty do salonu, sypialni i łazienki.

Kwiaty doniczkowe w naszym otoczeniu świetnie się sprawdzają. Warto je mieć szczególnie w salonie, sypialni czy łazience.

W salonie świetnie się sprawdzą kosze kwiatowe, duże palmy, fikusy prowadzone w formie drzewka czy długie pnącza i piękne, przykuwające uwagę storczyki. Warto kilka kwiatów postawić w jednym miejscu i stworzyć z nich oryginalną kompozycję. Należy zadbać o ciekawe doniczki, najlepiej, aby były różne pod względem wielkości, kształtu i faktury, ale utrzymane w jednej tonacji kolorystycznej.

Do sypialni idealnie nadają się kwiaty doniczkowe, które oczyszczają powietrze takie jak np. skrzydłokwiat. Natomiast do łazienki lepiej wybrać rośliny, które lubią wilgotne powietrze. Tutaj idealnie się sprawdzą wszelkie paprocie.

Obecnie możemy wybierać spośród wielu gatunków roślin, które jeszcze do niedawna nie występowały w naszym klimacie, dlatego możemy dopasować kwiaty do naszych oczekiwań i upiększyć nasz dom.

Categories:   Dom i ogród

Tags:  , ,

Comments