Menu

Czy laptop do gier to dobry pomysł?

Jesteś zapalonym graczem, uwielbiasz długie rozgrywki, masz nawet kilkadziesiąt najnowszych gier, ale szukasz sprzętu, który zdoła zapewnić Ci maksimum przyjemności z gry bez zacinania? Może stoisz przed trudnym wyborem jakiego laptopa wybrać?

Dzisiaj wiele osób postanawia wybrać laptopa z uwagi na jego niezwykłą funkcjonalność. Możemy zabrać go ze sobą wszędzie i grać w dowolnym miejscu na ziemi. Ale jakie są zalety i wady wybrania laptopa jako urządzenia do rozgrywek? Przyjrzyjmy im się z bliska.

Mobilność przede wszystkim

Wybierając laptopa zyskujemy pewność, że wszędzie go ze sobą zabierzemy. Zapowiada się długa, nudna podróż? Bierzemy swój sprzęt i oddajemy się rozgrywce. Czas leci szybciej, a my nie siedzimy bezproduktywnie. Jeśli laptop się zepsuje wystarczy schować go do torby i zanieść do serwisu. A kiedy mamy ochotę pograć na łonie natury lub w gronie znajomych, odpinamy go od ładowarki i prowadzimy rozgrywkę, tam gdzie nam wygodnie.

A co z osiągami?

Jednak laptop ma również pewna wadę. Lepsze osiągi w często identycznej lub mniejszej cenie osiągnie komputer stacjonarny. Laptop jest urządzeniem bardzo kompatybilnym i praktycznym, zatem jeśli producenci chcieliby zapewnić mu taką samą wydajność, jak w przypadku PC musielibyśmy dodatkowo dźwigać kilka kilogramów więcej i często też zapłacić wyższą cenę.

Dlaczego jednak laptop wygrywa?

Przede wszystkim z 3 powodów. Po pierwsze, zabiera stosunkowo niewiele przestrzeni. Wszystko jest zamknięte w małym, eleganckim i niezwykle praktycznym urządzeniu. Poza tym laptopa możemy wykorzystać również do oglądania filmów w łóżku, czy do korzystania z Internetu za pomocą Wi-Fi gdziekolwiek się znajdujemy. Po drugie, cena. Mimo iż komputer w podobnej cenie wygrywa osiągami, to musimy sobie doliczyć jeszcze do niego koszt monitora, myszy, klawiatury dla graczy, głośników, czy słuchawek z mikrofonem. Po trzecie, nie potrzebujemy zasilania by grać. Wystarczy naładować baterię i w razie braku prądu możemy cieszyć się z rozgrywki. Laptopa idealnego dla graczy znajdziemy, na przykład na ale.pl.

Categories:   Nowe technologie

Comments