Menu

Magazyn – wynająć, kupić, a może wybudować?

Dobrze wyposażone, atrakcyjnie zlokalizowane, a do tego także dostępne w korzystnej cenie – powierzchnie magazynowe do wynajęcia dostępne współcześnie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Ci jednak, którzy znają choć trochę rynek branżowy wiedzą, że przebierać mogą w dostępnych opcjach. Czy taki magazyn warto więc wynająć, kupić, a może wybudować? Sprawdźmy.

Jaka jest opłacalność wynajmu?

O korzystnym wynajmie powierzchni magazynowych mówią najczęściej przedstawiciele mniejszych i średnich przedsiębiorstw, jak i klienci indywidualni. Rozwiązanie to wybierane jest nie tylko przez wzgląd na czynniki finansowe, ale równie ważną kwestią pozostaje czas. Wynajem powierzchni magazynowej z pewnością odbyć się może dość szybko – nie trzeba więc czekać dłuższy okres czasu na dostosowanie zakupionej powierzchni do własnych wymagań, czy do budowy nowej powierzchni. Nie trzeba też zbyt wielkiej puli środków finansowych na to, by zainwestować kolosalne sumy pieniężne w budowę czy zakup takiego magazynu.

Zakup – tylko długoterminowo

W perspektywie rozwoju własnego przedsiębiorstwa, jak również z uwagi na dość znaczne, gromadzone przez większy okres czasu, środki finansowe, mówić można o potrzebie zakupu magazynu. Tu trzeba jednak podkreślić, że wyzwania tego podejmą się raczej przedsiębiorcy zarządzający naprawdę dużą firmą, mający bardzo stabilną sytuację finansową oraz spore zabezpieczenia w postaci różnorodnych aktywów.

Magazyn w budowie

Decydując się na zbudowanie własnego magazynu możemy mieć pewność, że i jego lokalizacja będzie najbardziej optymalna. Oczywiście sama budowa magazynu pochłonie rzecz jasna sporo pieniędzy (być może przyda się kredyt) i zapewne też czasu. Jeśli więc marzymy o rozwiązaniu w opcji „na teraz”, celujmy w opcje atrakcyjnego wynajmu.

Wniosek

Powierzchnie magazynowe do wynajęcia są najlepszą opcją dla przedsiębiorców bez względu na wielkość ich firmy i długość chęci wynajmu. Taka opcja jest elastyczna, szybka do załatwienia i nieobciążająca finansowo. Wystarczy tylko znaleźć odpowiedni magazyn i gotowe!

Categories:   Biznes i budownictwo

Tags:  , ,

Comments