Menu

Martwisz się, że Twoje dane mogą wyciekać do sieci? Zacznij korzystać z bezpiecznego komunikatora

Obecnie ludzie częściej komunikują się w sieci niż twarzą w twarz. Rozmowy służbowe i prywatne generują gigabajty informacji, do których dostępu nie powinny mieć osoby trzecie. Rozwiązaniem tego problemu jest wybór bezpiecznego komunikatora, który skutecznie zabezpieczy dane nasze i naszych rozmówców.

Szkodliwe oprogramowanie może wyrządzić wiele szkód – chroń swoją prywatność

Złośliwe oprogramowanie charakteryzuje się bardzo dyskretnym działaniem. Czasami mija sporo czasu, zanim zauważymy, że nasze urządzenie jest zainfekowane. Przez ten okres sporo informacji może zostać przechwyconych przez niepowołane osoby. Wbrew pozorom każdy użytkownik smartfona może stać się ofiarą hakerów. Dlatego nie warto bagatelizować zagrożenia i zadbać o swoją prywatność.

Konsekwencje wynikające z zainfekowania telefonu mogą być ogromne. Po pierwsze, sama świadomość tego, że nasze wiadomości zostały przejrzane przez obcą osobę, budzą duże zniesmaczenie, a czasami nawet skrępowanie. Po drugie, często w konwersacji poruszane są tematy, o których nikt nie powinien wiedzieć. Mowa tu zarówno o prywatnych sprawach, jak i służbowych, poufnych informacjach. Szkodliwe oprogramowanie interesuje się nie tylko samą treścią konwersacji, lecz także załącznikami w postaci zdjęć lub innych plików.

Do tego takie programy mogą również przechwycić ważne dane – jak numery kart kredytowych oraz dane uwierzytelniające do kont bankowych. Najczęściej takimi informacjami zainteresowani są przestępcy, którzy chcą nas okraść.

Bezpieczny komunikator to szansa na ochronę swoich danych oraz naszych rozmówców

Jeśli obawiasz się, że ktoś obserwuje Twoje konwersacje, rejestruje obraz ekranu smartfona, a nawet podsłuchuje Cię i zna Twoją lokalizację – czas na zmianę komunikatora. UseCrypt Messenger to skuteczne narzędzie, które gwarantuje naprawdę wysoki poziom bezpieczeństwa. Aplikacja efektywnie zapobiega próbom przejęcia kontroli nad naszą prywatnością w sieci. Wykorzystuje szyfrowanie wiadomości end-to-end. Ponadto po włączeniu komunikatora ten natychmiastowo przedstawia użytkownikowi sprawozdanie na temat obecności złośliwego oprogramowania w urządzeniu. Jeśli doszło do zainfekowania smartfona, można błyskawicznie podjąć stanowcze kroki w celu jego usunięcia.

To jeszcze nie wszystko, UseCrypt Messenger oferuje użytkownikom niezależne hasło, różne od tego zabezpieczającego system operacyjny urządzenia mobilnego. To podwójna ochrona danych. Ponadto serwery aplikacji nie archiwizują i nie przechowują żadnych informacji. Dotyczy to m.in. konwersacji oraz historii połączeń. Dlatego możemy mieć pewność, że komunikator nie przekaże i nie wykorzysta ich w żaden sposób.

Ciekawą opcją jest także panic code, którego użycie natychmiastowo usuwa wszystkie dane komunikatora, które są zapisane w telefonie. To bardzo przydatna funkcja, kiedy znajdujemy się w nieoczekiwanej i ekstremalnej sytuacji. Ponadto UseCrypt zapewnia pełną anonimowość IP. Oznacza to, że niemożliwe jest zlokalizowanie żadnego uczestnika konwersacji.

 #UseCrypt #UseCryptMessenger #UseCryptOpinie

Categories:   Nowe technologie

Comments