Menu

Mężczyźni 60+, dziadkowie, wdowcy – Wam także wolno kochać!

Czy mając nieco ponad pół wieku wypada się jeszcze mówić poznajmy się i po prostu się zakochać? Czy mając na karku 60+ powinniśmy już zachowywać się powściągliwie i zapomnieć o wszelkich porywach serca? Zapomnieć o bliskości z kobietą, bez reszty wyrzec się wszelkich pragnień i całkowicie poświecić się pomocy dzieciom – tej finansowej, fizycznej i emocjonalnej – oraz opiece i kształtowaniu tego najmłodszego pokolenia: własnych wnuków? A może po prostu tak jest wygodniej: można żyć byle jak, byle było wygodnie, mniej o siebie dbać, mniej się wysilać? Czy samotny mężczyzna na emeryturze powinien przestać być… mężczyzną?

Czy mężczyźni po 60 powinni szukać miłości?

Serwis matrymonialny MyDwoje postanowił sprawdzić: Czy osoby samotne po 60 powinny szukać miłości? To pytanie zadał swoim użytkownikom w wieku od 18-100 lat. Jak odpowiedzieli ludzie w różnym wieku? Zaskakująco jednomyślnie: 96% kobiet i 89% mężczyzn bez wahania zaznaczyło odpowiedź: tak, każdy ma prawo kochać, wiek nie ma znaczenia! Co prawda, to kobiety okazały się bardziej stanowcze, ale mężczyźni również chcą kochać i być kochanymi. Ponadto tak oczywiste wskazanie pań jest świetną prognozą dla panów 60+. Okazuje się, że kobiety nie chcą być same i są bardzo otwarte na nowy związek i także mówią „poznajmy się”. Jedynie 3% pań nie ma jeszcze pomysłu na siebie w takiej sytuacji,a wyłącznie niespełna 1% uważa, że na miłość jest już za późno. Panowie wahają się zdecydowanie bardziej. 9% z nich zastanawia się, co przeważy: uroki życia z ukochaną, ręka kobiety w domu, nadzieja miłosnych uniesień czy zalety kawalerskiego stanu – oczywiście „z odzysku”. Na szczęście tylko 2% mężczyzn już zdecydowało, że jesień życia z różnych powodów spędzi w pojedynkę.

Dojrzałe kobiety jak dojrzałe wino

W  tym miejscu warto przypomnieć o tym, co pociąga mężczyzn w płci pięknej. Uroki życia we dwoje to nie tylko bardziej uporządkowane życie ale również dłuższe życie. Ulrich Schnabl w swoich badaniach stwierdził, że „u osób żyjących w bliskim związku rany leczą się szybciej, partnerzy rzadziej chorują, są mniej podatni na depresje i lęki oraz żyją dłużej”. Dodatkowo nie można zapominać o motywie finansowym. Wszyscy wiemy, jak wyglądają polskie emerytury, a koszty dzielone na pół wydają się zdecydowanie mniejsze. Pojawia się tu więc wątek praktyczny, ale nie możemy również zapominać o tym romantycznym. Polki są wyjątkowo atrakcyjnymi kobietami, co potwierdzają przedstawiciele innych nacji. Potrafią też jak żadne inne sprawić, by mężczyzna czuł się wyjątkowy i kochany. To właśnie kobiety w dojrzałym wieku, zrelaksowane i wypoczęte, chętnie obdarzają swoich partnerów uczuciem nie tylko w sferze duchowej, ale również fizycznej. Choć życie seksualne seniorów nadal pozostaje w Polsce tematem tabu, warto pamiętać o jego urokach. Ponadto we dwoje można robić wiele ciekawych rzeczy, na które zabrakło czasu gdy robiliśmy karierę: podróżować po najdalszych zakątkach świata lub poznawać uroki Polski, uprawiać ukochany sport, pogłębiać zainteresowania, jak kino, teatr, a nawet taniec czy gotowanie – które może być świetnym preludium do głębszej bliskości.

Poznajmy się już teraz!

W obliczu tylu zalet nie pozostaje nic innego, jak zdecydować: Poznajmy się! No tak, ale jak? Co powstrzymuje mężczyzn, którzy chcieliby znaleźć miłość na jesień życia? Czasem jest to po prostu zażenowanie i przytłoczenie opinią rodziny i bliskich, którzy nie potrafią pogodzić się z faktem, iż ojciec i dziadek może zainteresować się nową kobietą. Czasem to obawa o ewentualny spadek i naciski na seniora. Na szczęście większość mężczyzn wie czego pragnie. Mają jednak jedyny problem: gdzie szukać, aby znaleźć. Kobiety na długo przed panami odkryły jakie korzyści niesie Internet podczas poszukiwań miłości i zalety portali matrymonialnych. Jeszcze kilka lat temu to one wiodły prym w tym względzie i na jedną ofertę męską przypadało kilka ofert poszukujących kobiet. Niedawno mężczyźni dostrzegli tę niepowtarzalną okazję na poznanie towarzyszki życia i myślą na poważnie  o sprawdzonym serwisie matrymonialnym. Panowie, którzy w przeciwieństwie do pań, kierują się przede wszystkim rozsądkiem, nie zaś emocjami, stawiają na serwisy w pełni profesjonalne, które cechuje dbałość o dane osobowe, ochronę wizerunku, współpraca z administratorem, ostrzeganie przed oszustami i sprawdzone, oparte na nauce i doświadczeniu, metody doboru ofert.

Categories:   Nowe technologie

Comments