Menu

Mieszkanie w mieście czy dom na obrzeżach?

Każdy z nas ma inne pragnienia i potrzeby , każdy ma inna sytuacje życiową i od niej uzależnione jest to gdzie mieszkamy. Bardzo często dzieje się tak że ze względów ekonomicznych musimy się przeprowadzać do miejsca w którym tak naprawdę nie chcemy mieszkać.

Jeśli mamy pracę daleko a mieszkamy na Obrzeżach miasta  i musimy dojeżdżać wydając przy tym dość spore sumy na paliwo po dłuższej kalkulacji większość z nas zdecydowałaby się na przeprowadzkę do centrum. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na takie pytanie , czy lepiej mieszkać w mieście czy na obrzeżach. Każdy lubi co innego. To także zależy w dużej mierze od tego gdzie się wychowaliśmy .

Jeśli ktoś wychowywał się całe życie z dala od zgiełku miasta to będzie miał problem z zaaklimatyzowaniem się w nim. Dla niektórych brak swojej przestrzeni , kawałka zieleni gdzie mogą posadzić kwiaty czy uprawiać ogród , a latem wyjść na spacer po ogrodzie jest sytuacją nie do przyjęcia. Każde oczywiście ze stron ma swoje plusy jak i minusy. Polacy coraz częściej uciekają z dużych aglomeracji na tereny podmiejskie, o czym świadczy rosnąca popularność zarówno nowych, jak i używanych domów na obrzeżach miast.

Bardzo ciekawe projekty możemy znaleźć na kli.com.pl tam jest wiele ciekawych propozycji. Wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie z racji tego , że chcieliby choćby trochę zaznać spokoju i odpoczynku z dala od miejskiego zgiełku. Dodatkowym plusem jaki za tym przemawia są oczywiście ceny mieszkań w centrum miasta. Nie każdego stać na to .Ceny mieszkań na terenach podmiejskich mogą  być nawet dwukrotnie niższe niż w centrum miasta. Wiadomo także że decydując się na Zycie poza miastem mamy większą przestrzeń przez co zwiększa się nasza prywatność i komfort . wiele rodzin z dziećmi decyduje się tez na taką opcję gdyż mają wokół siebie  świeże powietrze, własne  place zabaw oraz wolna przestrzeń. Zamiast gnieździć się w niewielkim mieszkaniu w centrum miasta, mogą spokojnie spędzać czas w wielopokojowym domku. Warunki życia na terenach podmiejskich uległy widocznej poprawie, mamy teraz coraz to lepszy dostęp do szkół , przedszkoli wszelkiego rodzaju ośrodków itd. Ludziom żyje się tam znacznie lepiej niż w zatłoczonym pełnym spalin i hałasu mieście.

Categories:   Dom i ogród

Tags:  ,

Comments