Menu

Mistral Business B2B i WAPRO Mag – synergia w IT

Synergia w obszarze biznesu i ekonomii rozumiana jest jako integracja działań podmiotów w obszarach: kreowania produktu, zmniejszenia kosztów jego przygotowania i promocji oraz zwiększenia  zysków. Efekty tej współpracy mają dać efekty większe w porównaniu z sytuacją, gdy każdy z podmiotów działałby oddzielnie. Współczesne rozwiązania informatyczne wspierają sektory produkcyjne i handlowo-dystrybucyjne. W celu zwiększenia konkurencyjności na rynku firmy IT nawiązują ze sobą współpracę, łącząc swoje produkty, co   pozwala na wykorzystanie efektu synergii w działaniach biznesowych.

Przykładem takich posunięć jest współpraca Mistral Business B2B i WAPRO Mag

System Mistral Business B2B tworzy zaawansowaną platformę zamówień internetowych i obsługi klienta wzbogaconą o funkcje CRM. Umożliwia kompleksową obsługę klientów każdej hurtowni, producenta, importera, dostawcy usług cyklicznych czy dystrybutora. Działa 24 godziny na dobę, a  dostępne narzędzia umożliwiają automatyzację i uproszczenie pracy działu handlowego, eliminowanie błędów, które wynikając z czynników ludzkich oraz budowanie prestiżu i nowoczesnego wizerunku firmy.

WAPRO Mag to program do obsługi procesów sprzedaży i zarządzania magazynem w firmach produkcyjnych, handlowych i usługowych zarówno tych małych, jak i tych średnich. Dzięki niemu prowadzona jest ewidencja towarowo-wartościowa. Jego zadaniem jest wspomaganie sprzedaży, ułatwienie analizy przepływu towarowego oraz sprawne zarządzanie stanem magazynowym.

Platforma Mistral Bussines B2B jest rozwiązaniem kompleksowym, które działa w sektorze obsługi, magazynu, sprzedaży, usług oraz rozwiązań księgowych. Aby zwiększyć funkcjonalność i wydajność pracy z programem zintegrowane zostało oprogramowanie ASSECO WAPRO Mag, które w znaczący sposób usprawnia pracę i zwiększa kontrolę nad magazynem. Wprowadzenie przez Mistral automatyzacji działań, od logistyki przez utrzymanie stanu dostaw po kontrolę sprzedaży i zakupu, usprawnia funkcjonowanie WAPRO Mag.

Integracja miedzy systemami pozwala na płynny i szybki przepływ danych. Program Mistral Business B2B działa w trybie online i wykorzystuje bazę danych programu handlowo-magazynowego WAPRO-Mag, a konkretnie WF-Mag dla Windows.  Komunikacja pomiędzy programem WF-Mag a platformą Mistral odbywa się czasie rzeczywistym. Wszystkie zmiany wprowadzone w programie WF-Mag są widoczne w systemie MiStral. Jeżeli klient złoży zamówienie w systemie Mistral Business B2B jest ono natychmiast zapisywane w programie WF-Mag. System Mistral zapewnia pełną automatyzacją obsługi zamówień oraz prezentacje wybranych zasobów programu WF-Mag na stronach platformy B2B.

Mistral B2B występuje w trzech wersjach funkcjonalnych: Business, Business PRO oraz Business PRO PLUS. Każdy z wariantów jest zintegrowany z programem Asseco WAPRO Mag.

Categories:   Biznes i budownictwo

Tags:  , ,

Comments