Menu

Modna alternatywa dla diamentów

Rok 2019 przynosi nowe trendy w pierścionkach zaręczynowych. Po latach nieobecności wraca złoto i oryginalne kształty kamieni. Także w wyborze koloru kamienia jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. W tym sezonie możemy wybrać pierścionek zaręczynowy z czerwonym, zielonym czy niebieskim oczkiem, a nawet z kilkoma kamieniami łącznie.

Niebieska głębia

Odkąd Kate Middelton dostała pierścionek zaręczynowy z niebieskim oczkiem, ten wzór stał się hitem. Oczywiście, model księżniczki, który kiedyś należał do księżnej Diany jest pierścionkiem niezwykle zjawiskowym, ale także bardzo kosztownym. Jednak dzięki tym zaręczynom niemal każdy jubiler wprowadził w swojej ofercie pierścionki z niebieskimi kamieniami. Najbardziej popularny jest oczywiście szafir, którego piękny niebieski kolor przyciąga spojrzenia. Tradycyjnie jako chłodny kolor oprawiany jest on w białe złoto, jednak coraz częściej można go też zobaczyć na żółtej lub łączonej obrączce. Często szafiry występują także w otoczeniu diamentów. Jest to opcja dla dziewczyn, które nie chcą zrezygnować z tych kamieni w pierścionku.

Czerwień purpury

Czy pierścionek zaręczynowy z niebieskim oczkiem jest jedyną alternatywą dla diamentów? Oczywiście, że nie. Coraz więcej przyszłych panien młodych decyduje się na czerwone oczko w swoim pierścionku. W tym wypadku króluje rubin. Jest on jednym z najcenniejszych kamieni szlachetnych. Do wyboru są kamienie w niesamowitej ilości odcieni, od stosunkowo jasnego różu po głęboką czerwień. Co ciekawe, w przypadku rubinów, trudno o 2 identyczne kamienie, także pierścionek zaręczynowy będzie jeszcze bardziej wyjątkowy.

Gram w zielone

Szmaragd – jeden z najpiękniejszych kamieni szlachetnych, który inspirował książki i filmy. Kamienie te od zawsze występowały na dworach królewskich, zdobiąc najważniejszą biżuterię oraz korony i diademy. Dziś szmaragd, choć nieco mniej popularny, wciąż można znaleźć w pierścionkach zaręczynowych. Dzięki zróżnicowaniu jego barw od jasnozielonej, poprzez trawiastozieloną, aż do ciemnozielonej, każda dziewczyna może znaleźć odcień idealny. Z racji na charakterystyczny kolor jest to kamień dla indywidualistek, które cenią własny styl i oryginalność.

Alternatywne pomysły

Utarło się przekonanie, że pierścionek zaręczynowy musi być obrączką, której centralnym punktem jest osadzony sporej wielkości kamień. Jednak nie koniecznie. Ostatnio bardzo modne stały się pierścionki zaręczynowe inspirowane obrączkami ślubnymi. Coraz więcej par decyduje się na ten typ biżuterii, ponieważ jest on subtelniejszy, mniej rzucający się w oczy, a przede wszystkim ponadczasowy. Różnią się one oczywiście nieco od obrączek. Pierścionki zaręczynowe tego typu, często są prostą obrączką z niewielkim asymetrycznym elementem z małymi kamieniami. Innym rodzajem są te wysadzane naokoło kamieniami. Jest to świetna alternatywa, dla dziewczyn, które nie mogą zdecydować się na jeden kamień, bo tu jest wielka dowolność – od jednego po kilka odcieni a nawet kolorów.

Categories:   Moda i uroda

Comments