Menu

Na czym polega synergia pomiędzy systemami bezpieczeństwa?

Firma MMA Tech proponuje nowoczesne i kompleksowe rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa i kontroli. Dokładnie przemyślane rozwiązania dotyczące monitoringu, kontroli dostępu, systemów alarmowych oraz domofonów pozwalają ochronić obiekt przed włamaniem lub dostępem osób niepowołanych. Połączenie tych 4 systemów jest więc najlepszym rozwiązaniem, które doceni wiele firm oraz właściciele domów czy mieszkań.

Monitoring

Dobrze dobrany i rozmieszczony sprzęt do monitoringu jest bardzo dobrym zabezpieczeniem domu lub firmy przed włamaniem, zniszczeniem czy kradzieżą. Liczne badania pokazują, że obecność kamer działa w sposób odstraszający i zniechęcający do popełnienia wykroczeń. Profesjonalny monitoring proponowany przez firmę MMA Tech zwiększa zatem bezpieczeństwo ludzi, daje możliwość kontroli posesji podczas nieobecności właściciela oraz zapewnia możliwość kontroli osób wchodzących do konkretnych pomieszczeń. Monitoring jest świetnym uzupełnieniem systemów alarmowych. Pozwala również na rejestrację zdarzeń dzięki obecności kamer nagrywających konkretny obszar oraz urządzeń rejestrujących obraz. Oferowane urządzenia nagrywają obraz w wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu rozpoznany twarz nagranych osób.

Kontrola dostępu

W wielu rodzajach placówek oraz firm sprawdzi się system udostępniający lub uniemożliwiający dostęp do wybranych stref lub pomieszczeń. System ten tworzą wzajemnie powiązane urządzenia mechaniczne oraz elektroniczne. Zaliczymy do nich: zamki elektryczne, zakodowane karty, zapory czy bramki. Identyfikacja użytkowników odbywa się za pomocą urządzeń identyfikujących: tablic rejestracyjnych, pilotów, odcisków linii papilarnych lub specjalnych kart. Podczas konfiguracji wprowadza się do systemu godziny oraz identyfikatory użytkowników. Dzięki temu system wie, czy w danej chwili użytkownik może przebywać na terenie zakładu. Nowoczesne rozwiązanie da możliwość pełnej kontroli nad obecnością w wyznaczonych strefach, sterowania zaporami oraz podglądu zdarzeń w systemie.

Systemy alarmowe

Składa się on z zespołu urządzeń służących do zabezpieczenia danej posesji lub obiektu przed włamaniem. Najczęściej wykorzystuje się pasywne czujniki podczerwieni, które reagują na ruch oraz czujniki magnetyczne umieszczone na drzwiach, oknach, bramach. Systemy alarmowe są uzbrajane/rozbrajane dzięki wpisaniu na klawiaturze kodu ustalonego przez właściciela posesji. Oferowane rozwiązanie jest bardzo proste w obsłudze, a zwiększa bezpieczeństwo firmy.

Domofony

Urządzenie przyda się wszędzie tam, gdzie chcemy podejmować decyzję o dostępie osób do obiektu. Zaliczymy do nich domy, mieszkania, hale czy też firmy. Ich zadaniem jest kontrola osób, które za pomocą domofonu proszą o dostęp. Domofonami można zarządzać za pomocą kodu, klucza lub specjalnych pastylek umożliwiających dostęp. Wygodną opcją jest videofon umożliwiający podgląd na żywo.
Więcej informacji oraz ofertę firmy znajdą Państwo na stronie mmatech.pl.

Categories:   Biznes i budownictwo

Comments