Menu

„Nienawidzę tego miejsca” – pokochaj swoje miejsce zamieszkania – lub się wyprowadź!

Czy uważasz, że miejsce, w którym żyjesz, jest nudne i mało inspirujące? Czy chciałbyś mieszkać gdzieś indziej? Czy ciągle marzysz o innych lokalizacjach? Kiedy jedziesz na wakacje, czy nie chcesz wracać do domu?

Najważniejsze jest podejście

Jeśli masz negatywne nastawienie do miejsca, w którym mieszkasz, nie będziesz cieszyć się życiem tam, bez względu na to, jakie to niesamowite. Nigdy nie lekceważ potęgi negatywności, aby znaleźć przewagę w najbardziej niesamowitych rzeczach na świecie! Z negatywnym nastawieniem możesz mieszkać na plaży w Tajlandii i narzekać na piasek, który znajdziesz na podłodze w kuchni, lub mieszkać w najbardziej fascynującej kulturalnej dzielnicy Nowego Jorku lub Berlina i skomleć o ulicznym hałasie w nocy.

Prawdą jest, że nie ważne gdzie mieszkasz, każda lokalizacja oferuje plusy i minusy. Oczywiście, nie mówimy tu o ludziach, którzy żyją w rozdartych wojną społecznościach w krajach rozwijających się, ponieważ mają uzasadnione powody, by być nieszczęśliwym tam, gdzie są. Mowa o tych, którzy mieszkają w ładnych miastach i miasteczkach rozwiniętego świata i ciągle narzekają na ich otoczenie – nie podejmując żadnego wysiłku, by zmienić ich nastawienie lub ruch.

Jeśli nie możesz nauczyć się doceniać miejsca, w którym mieszkasz, przeprowadzka może być tymczasowym rozwiązaniem, dopóki ekscytacja dotycząca twojego nowego miejsca zanieszkania nie zacznie się zanikać. Na przykład, możesz być Brytyjczykiem, który zawsze narzeka na deszcz, rząd, gospodarkę itp. Więc zdecydujesz się przenieść do Hiszpanii. Na początku jest genialnie! Pijesz wino, jesz tapas i opalasz się. Wszyscy wracający do domu są zazdrośni. Jednak po jakimś czasie sprawy w Hiszpanii zaczynają działać ci na nerwy. Każda prosta rzecz trwa wiecznie, wszyscy są tak głośni i emocjonalni, bary są wypełnione dymem, a po południu nie można zrobić nic z powodu Siesty. Wkrótce znowu jesteś nieszczęśliwy w nowym raju i wracasz do domu. Czy Hiszpania się zmieniła? Nie, problem dotyczy ciebie.

Przestań uzależniać swoje szczęście od tego, gdzie jesteś – ponieważ zawsze będzie coś irytującego, gdziekolwiek jesteś. Zamiast tego naucz się, jak najlepiej wykorzystać miejsce, w którym się znajdujesz, aby cieszyć się życiem tam.

Zmienić nastawienie, czy jednak przeprowadzić się?

Nie bądź jednym z tych ludzi, którzy ciągle narzekają na coś, ale nie robią nic, żeby to zmienić. Ok, więc nie podoba ci się, gdzie obecnie mieszkasz? Masz dwie opcje.

Opcja nr 1: Zmień swoją perspektywę i odkryj pozytywne aspekty tego, gdzie mieszkasz.

Opcja nr 2: Przeprowadź się!

Jeśli nie jesteś szczęśliwy tam, gdzie jesteś – dlaczego się nie wyprowadzisz? Na przykład, jeśli jestes mieszkańcem dużego miasta i masz serdecznie dość wzmożonego upału latem, a jeszcze większych korków na drogach w chłodniejsze miesiące, wiecznych tłumów gdziekolwiek się nie odwrócisz i braku kawałka własnego terenu zielonego – wyprowadź się z miasta. Są miejsca, które znajdują się w bliskiej odległości miast i oferują łatwy dostęp do miejskiej infrastruktury, jednocześnie będąc położonymi na wsi – na przykład mieszkania w Biedrusku. Odwiedź stronę internetową www.mieszkaniawbiedrusku.pl i poznaj zalety mieszkania w Biedrusku pod Poznaniem. Galeria mówi sama za siebie!:)

Categories:   Dom i ogród

Tags:  ,

Comments