Menu

Obalamy mit! Czy sauna pomaga stracić zbędne kilogramy?

Utarło się przekonanie, że dzięki wysokiej temperaturze sauny, utracie sporej ilości wody – traci się również kilogramy, tylko jak wygląda prawda? Czy faktycznie tak jest? Najważniejsza informacja: Sauna nie wpływa na utratę kilogramów, ale ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Jeżeli będziemy się jej poddawać systematycznie, to w krótkim czasie zobaczymy zdecydowaną poprawę w wyglądzie skóry, ale i poczujemy się zrelaksowani i zregenerowani.

Najbardziej popularna sauna klasyczna rozgrzewa się do 100° C, a ciało do 42 ° C. Dzięki temu wzmaga się produkcja ciałek odpornościowych w organizmie, które skutecznie eliminują wszelkie wirusy i zabijają bakterie. Nie bez przyczyny na lekkie przeziębienie (lekki katar, kaszel, gorączka) poleca się saunę, która w 100% eliminuje wcześniejsze objawy choroby. Jest w tym oczywiście haczyk! Sauna pomoże, ale dopiero wtedy kiedy po każdym wyjściu będziemy spryskiwać się zimnym prysznicem, dlaczego? Ponieważ takie wprowadzenie ciała w ciepłe-zimne aktywizuje ukrwienie i rozluźnia mięśnie.

Jakie są rodzaje saun w Warszawie?

Do najpopularniejszej sauny należy sauna klasyczna – parowa, która rozgrzewa się do 100° C. Dla osób, które niestety nie potrafią wytrzymać w saunie klasycznej dłużej niż 5min, albo osoby, które ze względu na problemy z układem naczyniowym nie mogą korzystać z tej sauny, z odsieczą przychodzi łaźnia parowa, która rozgrzewa się 40-50° C, a dzięki dużej wilgotności w środku, ciało poci się dokładnie tak samo jak w saunie parowej. Sauny w Warszawie najczęściej proponują w łaźniach parowych seanse ziołowe, dzięki którym świetnie się zrelaksujemy, a dzięki olejkom eterycznym oczyścimy układ oddechowy.

Hitem ostatnich lat są seanse saunowe, które możemy znaleźć pod nazwą aufguss. Nazwa wzięła się od niemieckiego słowa – polewać i to właśnie dzięki temu polewaniu w saunie wytwarza się bardzo duża ilość pary, która sprzyja inhalacji i oczyszczeniu górnych dróg oddechowych.

Sauna w Warszawie, czyli dla każdego coś dobrego

Już wiadomo, sauna ma zbawienny wpływ na organizm! Dzięki temu, że jest dostępnych tyle rodzajów saun, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Poza tym, chyba lepiej uciec przed chorobą do sauny, niż do apteki, prawda?

Categories:   Moda i uroda

Comments