Menu

Odkurzanie przyjazne dla otoczenia

O tym, jak uciążliwe może być odkurzanie, wiedzą nie tylko alergicy. Wydmuchiwany kurz, brzydki zapach oraz emitowanie zanieczyszczeń, niestety te wszystkie wady posiada zwykły, stacjonarny odkurzacz.

Będąc alergikiem, często ciężko nam oczyszczać bardzo zabrudzone powierzchnie, gdyż kurz jest wtedy wokół nas. Ciekawym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na odkurzacz centralny, a dlaczego? Sprawdźcie poniżej!

Odkurzacz centralny – co to jest?

Odkurzacz centralny ten nie jest aż tak popularnym urządzeniem w Polsce, jednak liczba jego zwolenników stale rośnie, głównie za sprawą tego, że nie rozpyla kurzu podczas odkurzania. Odkurzacz posiada jednostkę centralną, którą umieszcza się w pomieszczeniu najmniej uczęszczanym. Zwykle jest to piwnica, kotłownia bądź pokój, w którym trzymamy różne sprzęty. Chęć posiadania takiego odkurzacza, musimy przemyśleć najlepiej przed budową domu, gdyż z jednostki centralnej trzeba poprowadzić rury, które rozmieszczone będą po pokojach. W pokojach tych montujemy gniazda, gdzie będziemy podpinać rurę z odkurzacza i czyścić mieszkanie. W zwykłym domu jednorodzinnym zwykle wystarczą 2, 3 gniazda, dzięki nim zdołamy odkurzyć cały dom. Gniazda są czymś w rodzaju wtyczek do prądu, jednak do nich zasysany jest cały brud i rurami odprowadzany do jednostki centralnej.

Odkurzanie bez kichania!

Zalet tego rozwiązania jest wiele. Przede wszystkim z łatwością oczyścimy nasze mieszkanie i pozbędziemy się niechcianych zanieczyszczeń, bez wzniecania kurzu z podłogi. Jest to rozwiązanie przyjazne dla alergików, szczególnie tych, którzy cierpią z powodu roztoczy. Co ważne, odkurzacz centralny, nie emituje hałasu, dzięki temu odkurzanie stanie się o wiele prostsze, będzie można go wykonywać nawet podczas czyjegoś snu. Jedyny hałas, który możemy dosłyszeć, popłynie z jednostki centralnej, dlatego najlepiej umieści ją na końcu domu, w kotłowni lub piwnicy.

Czystsze powietrze wewnątrz domu

Odkurzacze centralne możemy z łatwością połączyć z instalacją wentylacji w domu. Dzięki higienicznemu i bardziej ekonomicznemu dla środowiska odkurzaniu powierzchni, w lepszy i wydajniejszy sposób będziemy mogli użytkować klimatyzację, ochładzać i dogrzewać pomieszczenia. Zanieczyszczenia i kurz, nie będą emitowane do wentylacji, a co za tym idzie, zaoszczędzimy na serwisie klimatyzacji.

Odkurzacz centralny to z pewnością idealne rozwiązanie dla nowo powstałego domu, warto postawić na lepszą jakość powietrza wokół siebie!

Categories:   Dom i ogród

Tags:  , ,

Comments