Menu

Odmiany herbaty

Czarna herbata jest napojem niesamowicie popularnym. Jej niewątpliwą zaletę stanowi smak, który pasuje wielu ludziom. Uwielbiają ją nawet ci najbardziej wymagający. Swoją delikatnością i smakiem trafia ona w każdy gust. Jednak jej częste picie może doprowadzić do znudzenia. Uwielbiasz herbatę, jednak od dłuższego czasu czujesz, że nie jesteś w stanie w pełni docenić jej walorów?

Zdecyduj się na zmianę!

Nie mówię wcale o tym, że masz nagle przerzucić się na herbatę zieloną lub białą. Czy wiesz, że herbata czarna ma różne odmiany? Możesz np. zdecydować się na tę o nazwie Lover’s leap! Jest ona nieco jaśniejsza niż standardowa czarna. W jej smaku wyczujesz delikatną, słodką nutę. Zachęci cię to do odkrywania czarnej herbaty na nowo i wcale nie będziesz musiał z niej rezygnować! Zupełnie nie pasuje ci słodki smak? Spokojnie, są inne warianty! A może zakochasz się w odmianie Inverness?

Charakteryzuje się ona kwiatowo-owocowym aromatem. Jest uprawiana w najwyższym górskim regionie. To wysokość 2400 m n.p.m.! Niektórzy uwielbiają pić herbatę z dodatkiem mleka, jednak nie każda herbata się do tego nadaje. Należysz do grona miłośników herbaty z mlekiem? W takim razie mam dla ciebie idealną propozycję! Odmiana Ingestre sprawdzi się w tej roli doskonale! Jeśli jesteś prawdziwym koneserem, to z pewnością znasz oznaczenia, które widnieją na opakowaniach herbat. Idealnie, jeśli na kartonie z herbatą czarną znajduje się skrót FBOP. Jest to gwarancja, że produkcja odbyła się z wykorzystaniem dwóch najmłodszych listków i jednego nierozwiniętego, a poza tym roślina została poddana procesowi łamania liści!

Gdzie znajdę te odmiany?

Z pewnością nie trafisz na nie w pierwszym lepszym sklepie. To herbaty charakteryzujące się wspaniałym, wyjątkowym smakiem. Jeśli sięgasz po dobre herbaty, miej pewność, że zostały one wyprodukowane we właściwy sposób. Tylko wtedy masz gwarancję odpowiedniego aromatu. Jeśli poszukujesz herbat, które były odpowiednio uprawiane, mogę polecić ci stronę www.herbatazcejlonu.pl. To sklep idealny dla koneserów herbaty! Składając tam zamówienie, masz pewność, że dostaniesz prawdziwą herbatę! Nie ma sensu, abyś dłużej zwlekał. Odkryj czarną herbatę na nowo i zaprzyjaźnij się z innymi odmianami!

Categories:   Moda i uroda

Tags:  , ,

Comments