Menu

Otwórz się na remont, czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o drzwiach

Każdy w swoim życiu musi chociaż raz zmagać się ze zmianami w swoim mieszkaniu, włączając w to oczywiście samą budowę domu. Jednym z podstawowych elementów są właśnie drzwi, o których musisz dowiedzieć się więcej.

Poza kawałkiem surowca i klamki drzwi posiadają wiele innych komponentów, bez których nie mogły funkcjonować prawidłowo ani prezentować się elegancko i stosownie. Niezależnie czy dopiero planujesz i projektujesz wnętrze swojego domu albo po prostu potrzebujesz zmian w swoim dotychczasowym mieszkaniu, zachęcamy do zmiany drzwi. Ta drobna metamorfoza może zupełnie odmienić Twój dotychczasowy styl panujący w domu. Jednak okazuje się to o wiele bardziej złożone, dlatego uważnie zapoznaj się z naszymi wskazówkami. Każda profesjonalna firma montująca potwierdzi nasze słowa, ponieważ wstawienie drzwi wiąże się z kilkoma kwestiami, o których nie należy zapominać.

Jakie drzwi będą odpowiednie?

Oczywiście najpierw trzeba skupić się na przeznaczeniu konkretnej pary drzwi, czyli ich umiejscowieniu w domu. Można wybierać pomiędzy różnymi rodzajami: wewnętrznymi, zewnętrznymi i wejściowymi, gdzie każde z nich dzielą się według poszczególnych cech. Wewnątrz mieszkania można zamontować zarówno drzwi przesuwne, jak i łamane, a wszystko zależy głównie od wielkości pomieszczenia. Warto zastanowić się nad niektórymi rozwiązaniami, które umożliwiłyby zachowanie większej przestrzeni w pokoju o niewielkim metrażu. Trzeba wziąć pod uwagę wiele aspektów aranżacji wnętrza, w tym między innymi dopasowanie kolorystyczne. Bardzo szykownie i stylowo prezentują się drewniane drzwi w zestawieniu z panelami o podobnym odcieniu. Natomiast z drugiej strony możesz zainwestować w bardziej nowoczesne wyposażenie, gdzie dominują przede wszystkim drzwi wykonane ze szkła. Możliwości w dzisiejszych czasach nie brakuje, dlatego powinieneś dokładnie zapoznać się z ofertami różnych firm, aby ostatecznie wybrać drzwi dopasowane wymiarowo, a także pod względem estetycznym pod względem całości urządzonego mieszkania.

Niezbędny dodatek do Twoich drzwi

Nie chodzi tutaj jednak o klamkę czy innego rodzaju uchwyt do drzwi. Jak już wspomnieliśmy wcześniej samo skrzydło drzwiowe to niejedyny element konstrukcyjny wejścia, gdyż ich uzupełnieniem jest również ościeżnica, zwana inaczej futryną. To konieczny warunek prawidłowego wstawienia drzwi, gdyż bez jej obecności nie można całkowicie dokończyć remontu. Futryny są najczęściej sprzedawane oddzielnie, dlatego musisz właściwie dopasować je nie tylko pod kątem wymiarów, ale również kolorystycznym. Bardzo ważne jest w tym przypadku wykończenie, gdzie na względzie trzeba mieć między innymi szczelność drzwi. Wówczas stosowane są specjalne uszczelki, które powinny precyzyjnie przylegać do ościeżnicy drzwiowej, dzięki czemu możesz uniknąć szybkiego oziębiania się pomieszczenia lub jego nagrzewania. Jednocześnie przestrzegamy, że niektóre rodzaje drzwi wymagają konkretnych modeli futryn, dlatego zalecamy dokładne zapoznanie się konstrukcją wybranych drzwi i zastosowanie się do podanych wymogów. Dla osób mniej zorientowanych chcielibyśmy również przybliżyć specyfikę ościeżnic, które dzielimy na stałe i regulowane. Pierwsze z nich, jak z samej nazwy wynika, nie mają możliwości zmiany swojej szerokości i najczęściej stosowane są w nowszych budynkach, gdzie ściany są zdecydowanie cieńsze. Natomiast drugi typ regulowanych futryn sprawdzi się w przypadku niestandardowych grubości, gdzie można zamontować innego modelu ościeżnic. Jednak najlepiej będzie skonsultować się z ekspertami, którzy pomogą Ci w dobraniu wariantu i elementów maskujących zgodnie z zastanymi warunkami konstrukcyjnymi i wytycznymi danego modeli drzwi.

Categories:   Dom i ogród

Tags:  , ,

Comments