Menu

Pasy mocujące – czym są i do czego służą?

Pasy transportowe wykorzystywane są w wielu branżach, gdyż znacznie potrafią ułatwić i usprawnić pracę rąk ludzkich. Mają one wiele zalet, a także można z łatwością dostosować ich moc i szerokość na potrzeby zabezpieczanego ładunku. Coraz powszechniejsze staje się ich wykorzystywanie nawet przez osoby prywatne, zabezpieczające przewożony na przyczepie towar. Jednak czym są i do czego służą pasy mocujące?

Czym są pasy mocujące?

Pasy mocujące to przedmiot przede wszystkim wykorzystywany do zabezpieczania towarów lekkich jak i tych o większych gabarytach od 500 kilogramów nawet do 5 ton. Ich niezwykłym atutem jest to, że są one odznaczone specjalnymi atestami GS TUV, dzięki czemu klienci otrzymują gwarancję zarówno jakości jak i wytrzymałości. Pasy mocujące znajdują swoje zastosowanie nie tylko w branży transportowej, co oznacza, że są niezwykle wszechstronne i funkcjonalne i znajdują swoje zastosowanie w wielu sytuacjach. Dodatkowo są one niezwykle proste w montażu, a także demontażu więc z powodzeniem mogą być one obsługiwane przez tylko jedną osobę.

Są wykonane z wysokiej jakości materiałów, odpornych na uszkodzenia mechaniczne, co jest gwarancją dobrego zabezpieczenia towaru podczas transportu. Ich cechą charakterystyczną jest przede wszystkim długotrwałość, a także odporność na działanie czynników wewnętrznych jak i zewnętrznych.

Co więcej, pasy mocujące mają niezwykle atrakcyjną cenę, która mimo wszystko idzie w parze z odpowiednią jakością i solidnością. Wszystkie te czynniki sprawiają, że pasy te stają się coraz popularniejsze wśród klientów prywatnych, ale także firmowych.

Do czego służą pasy mocujące?

Pasy transportowe wykorzystywane są w wielu branżach, gdyż znacznie potrafią ułatwić i usprawnić pracę rąk ludzkich. Pasy mocujące wyposażone są przede wszystkim w napinacz, dzięki czemu służą odpowiedniemu zabezpieczeniu towaru podczas transportu i nie tylko. Mogą znaleźć one zastosowanie w przypadku lawet, przyczepek, a także jako typowe pasy ściągające do zabezpieczenia przewożonego bagażu. Dzięki nim transportowany ładunek dojedzie na miejsce bezpiecznie i nie będzie się on przesuwał w trakcie.

Pasy mocujące Mipromet można dobrać przede wszystkim do masy przewożonego ładunku. Niektóre z nich sprawdzą się w przypadku lekkich towarów inne z kolei, są wstanie zabezpieczyć ładunek nawet o wadze 5 ton. Kolejno, należy dobrać odpowiednią długość pasa, by mógł on ściągnąć towar i zabezpieczyć go przed przemieszczaniem się. Odpowiedni dobór pasów mocujących jest gwarancją ich poprawnego działania.

Categories:   Biznes i budownictwo

Comments