Menu

Port w Kątach Rybackich – opcja na wakacje!

Kąty Rybackie to niewielka miejscowość znajdująca się nad Zalewem Wiślanym. Jest ona pierwszą miejscowością, do której jesteśmy w stanie dopłynąć, po wyjściu na Zalew. Znajdziemy tam port, używany przez rybaków, a także pozwalający na wypożyczenie niewielkich jachtów, służących do rekreacyjnej żeglugi.

Jak wygląda wynajem łódki?

Jest to zwykła umowa o wynajem, pomiędzy właścicielem jachtu, a osobą, która chce wyczarterować jacht. Należy wybrać jednostkę, którą jesteśmy zainteresowani, a następnie ustalić, w jakim terminie chcemy ją wynajmować. Przy podpisywaniu umowy, konieczne jest wykazanie się posiadaniem odpowiednich dokumentów, uprawniających nas do pływania jachtem. A także wpłacenie kaucji, stanowiącej zabezpieczenie dla osoby, od której będziemy czarterować jednostkę. Oprócz tego, w umowie powinny się znaleźć informacje o ubezpieczeniu, miejscu i czasie odbioru, a także zdania jachtu. Warto również dowiedzieć się, jak wygląda np. kwestia pomocy na wodzie, w przypadku wystąpienia jakiejś awarii.

Czarterowanie jachtu

Czarterowanie jachtu to najpopularniejszy sposób na żeglowanie. Mało kogo bowiem stać na samodzielny zakup, a następnie utrzymanie jednostki. Należy mieć świadomość, że sam zakup łódki to nie wszystko. Trzeba ją naprawiać, konserwować, czyścić i przechować (najczęściej w jakiejś marinie, kiedy nie ma sezonu. Choć są osoby, które trzymają jachty np. w jakimś garażu na działce). Chcąc wynająć jacht, sprawdźmy, jakie jednostki są dostępne. Zwróćmy uwagę na wielkość, komfort, a także łatwość w obsłudze oraz stan danej łódki. Wszystkie te czynniki powinny zostać wzięte pod uwagę, zanim podejmiemy decyzję o wynajęciu danej jednostki. Jeżeli mamy możliwość, dokonajmy jak najwcześniejszej rezerwacji. Dzięki temu mamy szansę sporo zaoszczędzić. Im bliżej sezonu, tym ceny będą wyższe. Choć zdarzają się oczywiście atrakcyjne oferty last minute.

Port w Kątach Rybackich

Korzystając z portu w Kątach Rybackich, dajemy sobie możliwość żeglowania po Zalewie Wiślanym. A także, jeśli tylko przejedziemy przez Cieśninę Piławską, po całej Zatoce Gdańskiej. Dzięki temu jesteśmy w stanie poznać przedsmak żeglugi morskiej, nie narażając się na niebezpieczeństwo, które może nam się przytrafić na morzu. Jeżeli jesteśmy zainteresowani rozwijaniem swoich żeglarskich zdolności, a żegluga śródlądowa nas nudzi, to wybranie portu w Kątach Rybackich, jako początku podróży, będzie świetną decyzją. Stosunkowo mały i kameralny, zapewni nam komfortowe rozpoczęcie przygody związanej z pływaniem po większych zbiornikach wodnych.

Categories:   Turystyka i podróże

Tags:  , ,

Comments