Menu

Spodnie militarne nie tylko dla wojska

Spodnie wojskowe to jeden z podstawowych elementów munduru i wyposażenia żołnierzy. Ten rodzaj odzieży już od dawna nie jest jednak zarezerwowany wyłącznie dla wojska. W spodniach wojskowych chętnie chodzą też cywile. Decyduje o tym ciekawy krój oraz wysokie walory praktyczne tego rodzaju odzieży.

Spodnie wojskowe i ich rodzaje

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów spodni militarnych. Część z nich to elementy oficjalnego wojskowego munduru lub odzieży taktycznej, używanej podczas żołnierzy w czasie działań terenowych. Do najpopularniejszych fasonów nalezą kroje typu M-65, które opracowano z myślą o amerykańskiej armii. Inne spodnie wojskowe to odzież opracowana z myślą o codziennym użytkowaniu poza wojskiem. To typowe bojówki, które często występują w zupełnie pozamilitarnych odsłonach. Dostępne są w różnych krojach, wzorach i barwach. W sklepach militarnych możemy też nabyć spodnie używane oraz z demobilu, w tym te użytkowane przez żołnierzy z innych krajów.

Militarny styl, czyli wytrzymałość i funkcjonalność

Czym wyróżniają się spodnie wojskowe i co powoduje, że są chętnie używane również poza wojskiem? To przede wszystkim niezwykle wygodny krój i uniwersalny, niewychodzący z mody fason. Takie spodnie są luźne, więc zapewniają dużą swobodę ruchów. Zaprojektowano je z myślą o użytkowaniu w ekstremalnych warunkach, są więc odporne na prucie, wycieranie i rozdarcia. Dobrej jakości materiał zapewnia skuteczną ochronę przed wiatrem, zimnem i deszczem oraz sprawnie wentyluje ciało. W zależności od przeznaczenia spodnie dla wojska mogą być też ocieplane lub wyposażone w wodoodporną membranę. Liczne kieszenie sprawiają, że w „bojówkach” bez problemu zmieścimy całą masę podręcznych akcesoriów.

Szeroki wybór barw

Spodnie wojskowe mogą mieć też różną kolorystykę. Ich barwa zależy od przeznaczenia. Do wyboru mamy spodnie z maskowaniem (np. panterka lub woodland) lub odzież w jednolitym kolorze, np. czarnym, granatowym, khaki lub oliwkowym.

Categories:   Moda i uroda

Tags:  ,

Comments