Menu

W jaki sposób obchodzić się z blizną, aby jak najbardziej ją zamaskować?

Niewiele jest na świecie osób, które są dumne ze swoich blizn. Większość ludzi stara się je zamaskować. Czy można zrobić to skutecznie?

O bliznę niewątpliwie trzeba dbać, aby ślad po niej był jak najmniejszy. Można stosować na nią specjalne silikonowe plastry – spiszą się bardzo dobrze. Należy jednak pamiętać, że plastry stosuje się na wygojoną ranę. Potem pomocne mogą być naturalne, domowe sposoby na usuwanie blizn np. witamina E, sok z cytryny, cebuli, ogórka, a także żele, kremy i maści na blizny – więcej w tym temacie znajdziecie na wszystkoobliznach.pl.

Wiadomo jednak, że proces zanikania blizny jest bardzo długi i żmudny. Jak w tym czasie ukryć nieładną skazę? Po pierwsze makijaż – niekoniecznie tylko taki na twarzy. Są specjalne kosmetyki do body makeup’u jak korektory maskujące, które spokojnie można stosować na całym ciele. Nie trzeba być też specjalistą, aby sobie z tym poradzić. Na YT można znaleźć wiele pomocnych filmów instruktażowych – troszkę praktyki i spokojnie każdy da radę zamaskować nawet najbrzydsze blizny.

Kolejny sposób to odpowiedni strój – oczywiście tyczy się blizn poza twarzą. Wiele kobiet stosuje również różne dodatki maskujące np. opaski na rękach, gdy blizna jest np. na ramieniu czy nadgarstku. Można także kupić specjalne plastry ozdobne, które wyglądają ala tatuaż. Minusem tego sposobu jest nieporęczność.

Kiedy domowe metody na ukrycie blizn się nie sprawdzają można rozważyć np. peelingi chemiczne, chirurgiczne wycinanie blizn lub laserowe usuwanie blizn. Należy pamiętać, że zabiegi tego typu są drogie w porównaniu do np. plastrów silikonowych, które również potrafią dać rewelacyjny efekt.

Jeśli chcemy zaoszczędzić i walczyć z bliznami domowymi metodami to najlepszym sposobem będzie zastosowanie silikonowych plastrów lub specjalnego żelu do blizn.  Jest to świetna alternatywa dla osób zastanawiających się nad zabiegiem laserowym. Kuracja domowa jest sporo tańsza, a efekt wcale nie musi być gorszy.

Categories:   Moda i uroda

Tags:  , ,

Comments