Menu

W jaki sposób wypożyczyć auto na kilka godzin?

Wypożyczenie samochodu na kilka godzin jeszcze nie tak dawno wydawało się czymś niemożliwym w Polsce. Natomiast od kilku lat, a dokładniej od kiedy car sharing przyjął się również i u nas, jest to opcja najchętniej wybierana w większych miastach, głównie wśród młodych ludzi, którzy są świadomi ekonomicznie oraz ekologicznie, a w dodatku wiedzą, że nieposiadanie własnego samochodu z niczym nie koliduje, a może okazać się tylko i wyłącznie korzystne.

Praktyczne rozwiązanie

Wystarczy pobrać mobilną, specjalną aplikację na smartfon, a także zeskanować prawo jazdy wraz z podaniem danych do karty kredytowej, co umożliwi opłacenie usługi. Weryfikacja wieku oraz uprawnień pozwoli zarejestrować się w systemie, a później można jechać. Wystarczy wyznaczyć miejsce docelowe i szacowany czas podróży. W wiadomości zwrotnej dostaje się informację na temat tego, gdzie znajduje się samochód oraz kod pozwalający otworzyć auto. Klienci doceniają to, że kiedy regularnie korzystają z tego rozwiązania to mogą liczyć na zniżki. Poza tym,wynajmowanego samochodu najczęściej nie trzeba tankować. Tak prezentuje się w skrócie car sharing na przykładzie firmy 4mobility.pl i trzeba przyznać, że jest to opcja dopracowana w każdym szczególe. Płaci się jedynie za to, ile się przejechało kilometrów oraz w jakim czasie. Dlatego, jeśli mamy do załatwienia sprawy urzędowe bądź chcemy wyjechać poza miasto lub na weekend to takie rozwiązanie okaże się dla nas najkorzystniejsze.

Motywacja do zmiany nawyków

To, że car sharing stał się popularny w Polsce jest najlepszą motywacją do tego, żeby zmienić swoje nawyki związane z jazdą w mieście. Wiele osób pozbywa się samochodu bądź podejmuje decyzje, by go nie kupować, ponieważ możliwość wynajmu samochodu na określony czas jest kusząca finansowo. Można na co dzień jeździć na rowerze lub komunikacją miejską i dołożyć się do tego, że będzie wydzielanych mniej spalin. Poza ekonomią car sharing ma zatem też dobry wpływ na ekologię. Firma 4mobility dba o to, by propagować ideę car sharingu.

Categories:   Samochody i motoryzacja

Comments