Menu

Srebro koloidalne jako naturalny kosmetyk

Trudno dziś znaleźć osobę, która nie słyszałaby o srebrze koloidalnym. O tym preparacie zrobiło się głośno dzięki jego wyjątkowym właściwościom. Okazuje się, że srebro koloidalne może być wykorzystane w bardzo wszechstronny sposób, np. w celu czyszczenia i dezynfekcji rozmaitych powierzchni w domu. Srebro koloidalne może być także stosowane zewnętrznie jako doskonały lek… a także kosmetyk.

Nano srebro koloidalne – dlaczego jest tak skuteczne?

Na rynku nie brakuje preparatów ze srebrem, jednak mogą one znacząco różnić się jakością, a także skutecznością działania. Najskuteczniejsze jest srebro koloidalne, czyli zawiesina niejonowego srebra w roztworze wody demineralizowanej. Ważne, aby preparat zawierał nano cząstki srebra. Dlaczego? Nano cząstki srebra wyróżniają się bardzo małymi rozmiarami, rzędu kilkunastu – kilkudziesięciu nanometrów, co umożliwia utworzenie jednorodnej zawiesiny o bardzo wysokiej powierzchni czynnej. To warunkuje wysoką skuteczność działania srebra, a także sprawne przenikanie srebra przez skórę. Wysokiej aktywności biologicznej nano srebra towarzyszy odporność chemiczna i brak wrażliwości na działanie promieni słonecznych. Takie srebro można bez obaw stosować zewnętrznie.

Warto dodatkowo zauważyć, iż barwa nano srebra uzależniona jest od wielkości cząstki oraz jej kształtu. Zagłębiając się w lekturę medyczną można potwierdzić fakt, że nano srebro koloidalne może przybierać barwę żółtą, bursztynową, różową a nawet niebieską.

 Zastosowanie srebra w kosmetyce i dermatologii

Srebro znane jest ze swoich właściwości antybakteryjnych, co umożliwia jego wykorzystanie jako środka odkażającego skórę. Srebro koloidalne wspomaga gojenie się ran oraz doskonale zabezpiecza przed zakażeniem ran, zwłaszcza tych rozległych, np. po oparzeniach. Srebro przyspiesza ponadto leczenie zakażeń bakteryjnych skóry, w tym trądziku, a także wszelkich stanów zapalnych czy infekcji wirusowych. Na leczenie srebrem doskonale reagują także zmiany grzybicze skóry i paznokci, a także takie dolegliwości dermatologiczne jak:

– atopowe zapalenie skóry

– alergie

– łuszczyca

– odleżyny i odparzenia

– egzema

– ciemieniucha

– świąd towarzyszący ukąszeniu przez owady

– oparzenia słoneczne

Stosowanie srebra wykorzystywane jest także w kosmetologii – srebro może być używane jako tonik na skórę, można go dodawać do kremu czy szamponu. Srebro koloidalne doskonale sprawdza się w pielęgnacji skóry trądzikowej i wrażliwej, może zwalczać objawy łupieżu, znajduje zastosowanie jako naturalny antyperspirant czy płyn do higieny intymnej. Warto wykorzystać te wszechstronne właściwości srebra koloidalnego i cieszyć się piękną i zdrową skórą.

Categories:   Moda i uroda

Tags:  , ,

Comments